Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Zastawie: Dzięki obywatelskiej postawie ujęto pijanego kierowcę

Dzięki obywatelskiej postawie 23-latka udało się zatrzymać kompletnie pijanego kierowcę. 40-latek, który usiadł za kierownicą daewoo miał niemal 3 promile w organizmie.

Do zatrzymania pijanego kierowcy doszło dzięki obywatelskiej postawie 23-latka. Mężczyzna jadąc przez miejscowość Zastawie w powiecie łukowskim, w kierunku miejscowości Krzywda zauważył, że kierowca auta marki Daewoo Matiz podejrzenie jedzie całą szerokości drogi. Swoim zachowaniem kierowca daewoo zmuszał innych kierowców do zjeżdżania z drogi. 23-latek widząc całą sytuację zadzwonił na policję.

Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, daewoo był już unieruchomiony. Zgłaszający wraz z pasażerem wskazali mężczyznę, który przed przyjazdem funkcjonariuszy wysiadł zza kierownicy matiza.

Policjanci przebadali alkomatem 40-letniego mieszkańca gminy Adamów. Mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Razem z nim znajdowali się dwaj mieszkańcy powiatu łukowskiego. Jeden z nich również był nietrzeźwy.

40-latek został zatrzymany. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

2015-01-1518:41:59
(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. Postawa godna pochwały.Pijany DEBIL nie tylko sobie,ale i komuś mógł narobić krzywdy.Myślę że powinien podziękować młodzieńcowi za Jego postawę.Uchronił DEBILA przed utratą życia,zdrowia swojego i innych uczestników,a być może i niewypłacalnością do końca życia.

  2. Tak trzymać ;).

    Swoją drogą ciekawe skąd Redakcja dowiaduje się o takich przypadkach.

  3. Pijani kierowcy do kamieniołomów!

    Powtórzę się, ale ja trzymałabym pijaka w celi (bez okna) w której każdy centymetr łącznie z sufitem wytapetowany byłby drastycznymi zdjęciami ofiar wypadków spowodowanych przez pijane bydło, wiele Rodzin ofiar by się pewnie zgodziło, żeby Policja wykorzystała wizerunek ofiary. A z głośników co 3 minuty odzywał się głos „To mogła być Twoja Matka/Ojciec/Brat/Córka” i tak przez kilka dni. Aż do wyrobienia odruchu Pawłowa, bierze taki kieliszek wódki i od razu ma przed oczami makabryczne obrazy…

Z kraju

Sport