Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Zasnął za kierownicą, doszło do zderzenia pojazdów. Dwie osoby w szpitalu

Kierujący mercedesem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym w jego kierunku oplem. W wyniku zdarzenia dwie osoby podróżujące oplem zostały przewiezione do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 10.20. Służby ratunkowe otrzymały informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Gardzienice Drugie w powiecie świdnickim. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja.

– Jak ustalili policjanci 59-letni kierowca pojazdu marki Mercedes jadąc w kierunku Piask zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo poruszającym się kierowcą pojazdu marki Opel. W wyniku zdarzenia dwie pasażerki opla zostały przetransportowane do szpitala. Jedna z nich doznała obrażeń ciała kwalifikujące zdarzenie na wypadek drogowy – relacjonuje aspirant sztabowy Elwira Domaradzka ze świdnickiej Policji.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. 59-latek przyznał, że mógł zasnąć za kierownicą. Dokładne okoliczności zdarzenia będą ustalać świdniccy policjanci.

13 komentarzy

 1. Wina rowerzystów i głupich przepisów.

 2. Gdyby oboje uczestników zdarzenia jechało drogami dla samochodów, to by ze sobą nie zderzyli. Na ekspresówce przeciwne kierunki są rozdzielone.
  Czyli mądrego (użytkownika: „noo”) czasami warto posłuchać.

 3. I czym się taki niewyspany jegomość różni od pijaka za kółkiem? Świadomie wsiada w stanie uniemożliwiającym bezpieczną jazdę, narażając innych. Dostanie mandat i szansę na powtórkę?

  • Tym, że ten pierwszy dostanie zawiasy jak kogoś zabije samochodem.
   A ten drugi też dostanie karę w zawieszeniu, jeżeli będzie miał dobrego adwokata.

   • Ja się nie pytałem, jak prawnie będą odpowiadać, tylko czym się różnią moralnie, wsiadając w takim stanie za kółko.

 4. Odbieraç p j takim niedośpiołkom

 5. Franio weź się robiegnij i w drzewo je ….. ij!!!

  • Szukam, drzewa, ale nie ma w pobliżu. Wszystkie wycięte. Bo samochodziści nie mieścili się na jezdni. A tam, gdzie drzewa były z dale od drogi – też wszystkie drzewa wycięto, i zrobiono parking.

 6. Skoro nie ma drogi ekspresowej to nie ma jazdy ale ludzie mają swoje zdrowie i życie za nic więc tak to się kończy.

 7. Dokładnie, jeżeli idziemy spać za kierownicą to tylko na drodze ekspresowej.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport