Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Nietrzeźwy mąż groził żonie użyciem noża. Mężczyzna trafił do tymczasowego aresztu

60-letni mieszkaniec powiatu ryckiego najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad żoną. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę mieszkanka powiatu ryckiego zadzwoniła na numer alarmowy i poprosiła o pomoc, ponieważ nietrzeźwy mąż groził jej użyciem noża.

– Dyżurny ryckiej komendy na miejsce skierował funkcjonariuszy, którzy ustalili, że w 60-letni mąż zgłaszającej będąc w stanie nietrzeźwości wszczął awanturę, w trakcie której wziął nóż kuchenny i zaczął nim wymachiwać oraz grozić pozbawieniem życia. W rozmowie ze zgłaszającą ustalono, że mąż od kilku lat stosuje wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną polegającą na wyzywaniu, poniżaniu, ośmieszaniu, szarpaniu, popychaniu oraz grożeniu jej pozbawieniem życia – relacjonuje aspirant Łukasz Filipek z ryckiej Policji.

Mundurowi zatrzymali 60-latka, mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj sąd po analizie akt postępowania, przychylił się do prokuratorskiego wniosku i postanowił zastosować wobec podejrzanego izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres najbliższych 2 miesięcy.

Sprawcy przestępstwa znęcania się grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

– Policjanci w sposób bezwzględny traktują przestępców zagrażających bezpieczeństwu, życiu i zdrowiu innych osób. Pamiętajmy pomocą służy wiele instytucji. Należy tylko zacząć działać. Apelujemy również do osób, które są świadkami przemocy. Jeżeli wiesz, że osobie z Twojego otoczenia dzieje się krzywda powiadom odpowiednie instytucje – dodaje aspirant Łukasz Filipek.

5 komentarzy

  1. I cyk jest nowy facet.

  2. Ochlejus wygląda jakby w gacie narobił, fuj.

  3. Bzdury..

  4. Policjanci w sposób bezwzględny traktują przestępców zagrażających bezpieczeństwu, życiu i zdrowiu innych osób

    Tak a pijaki , ci z zakazami i bez kwitów jeżdżą nadal .

  5. A wcześniej 20lat wstecz nie mogła zadzwonić

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport