Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zaprotestowali przeciwko zabijaniu psów w Chinach

Wczoraj w Lublinie odbył się pierwszy protest przeciwko chińskiemu „festiwalowi” psiego mięsa w Yulin. Drugie spotkanie na Placu Zamkowym zaplanowano na 24 czerwca.

Pomimo deszczowej aury wczoraj na Placu Zamkowym zebrały się osoby, które chciały zaprotestować przeciwko torturowaniu zwierząt podczas „festiwalu” psiego mięsa w Yulin w Chinach. W czasie trwania tego „festiwalu” zwierzęta są poddawane okrutnym torturom – podpalaniu, krojeniu żywcem, a zasadą jest, by jak najwięcej cierpiały, bo wtedy „mięso jest lepsze”. Przeciwko temu strasznemu „festiwalowi” odbywają się na całym świecie protesty. Organizatorzy chcą, aby i Lublin powiedział STOP YULIN!

W tym roku organizowane są protesty w wielu miastach Polski – Warszawie, Krakowie i Katowicach. Ze względu na niesprzyjającą aurę wczorajsze spotkanie przeciwników „festiwalu” w Yulin miał być odwołany, jednak zebrało się kilka osób, aby zaprotestować. Na 24 czerwca wyznaczono datę drugiego protestu.

2017-06-18 10:35:14
(fot. lublin112.pl)

33 komentarze

 1. Z wiejską społecznością na takie tematy nie ma dyskusji

 2. Mnie tylko dziwi i śmieszy jak niektóre jednostki tu na forum wysyłają ludzi normalnych do psychiatry, choć sami tam doskonale się nadają. Brak empatii i egoizm to zaburzenia. Ich tok myślenia – mnie nie boli, to co tam. Przynajmniej na tyle kultury mogli by mieć aby nie negować ludzi wrażliwych na cierpienie zwierząt.

  • czytam komentarze typu brak empatii,egoizm, zaburzenia, negowanie wrażliwości ludzkiej itd to się zastawiam jaka jest średnia wieku osób pisząca tutaj komentarze i co maja w głowach. W chinach od x czasu jedzą psie mięso tak jak u Nas świnie, krowy, konie,kaczki, byki ryby itd i to nie wzbudza żadnych emocji u innych nacji, To jest Nasz posiłek, chyba że ktoś gustuje w kamieniach. Bardziej szkoda Wam krowy, konia niż, psa ? Taka jest kolei rzeczy, a tutaj wielka afera, ludzie nie maja serca bo jedzą mięso, a weganie maja serce jak jedzą mech, albo robią kotlety z soi imitujące mięso ? Napiszcie o co Wam chodzi konkretnie ? bo to już są zaburzeni a nie pretensje do kogoś że ma takie a nie inne tradycje

   • zetnij drzewo afera, zjedz mięso afera, podczas żniw ekolodzy chyba się tną, tyle pszenicy, jęczmienia itd się ścina

    • Dawidzie, aby wejść w temat dyskusji ,trzeba o temacie wiedzieć choć minimum. Czy może wiesz jak te psy są traktowane, a może wiesz w jaki sposób zabijane? Myślę, że nie.

     • Molibdenowy Mateusz

      Trzeba też wiedzieć że robią to od 2500 lat, a dopiero w 2010 roku się za to wzieli i w 2013 wprowadzili zakaz pod kara grzywny. Co to zmienia? Nic. Dlaczego? Bo zmienić 2,5 tysiąclecia tradycji narodu, który istnieje od ponad 3,5 tysiąca lat nie da się od tak. Tym bardziej kilku osobowym protestem organizowanym w państwie istniejącym zaledwie od tysiąca lat. To, że wprowadzili tam zakaz pod znikomą karą grzywny nie znaczy że miliony ludzi wychowanych w Chińskich tradycjach nagle zaprzestanie tego procederu.
      Boicie się imigrantów bo uważacie ich za nieucywilizowanych, a chcecie nieść swój etos i kulturę do kraju, który jest całkiem odmienny od tych Europejskich, a posiada też wiele tradycji o których nawet nie słyszeliście.

     • nie pisz takich mądrości bo czytać to żal,próbujesz błysnąć pouczać, Psy są tam zabijane i jedzone od tysięcy lat, zróbcie jeszcze aferę jedzenie koszernego, albo strajk w polskich ubojniach,Tradycje są tam jakie są, poziom życia również, a wymagania macie nie wiem skąd, wchodzenie z butami komuś w tradycje genialne Pozdrawiam

 3. A ja wtedy tym hińczykom muwie Zostawcie te psy bo przez okna będziecie wyskakiwali.

 4. Ten protest ma taki wydźwięk jak to, by więcej nie lądować na Księżycu, żeby śladów nie zostawić

 5. Cyganie też podobno jedzą psy, widziałem to na dokumencie w TV nagrywanym na Słowacji, gdzie ojciec rodzinki zamieszkującej jedno z tych ich „obozowisk” nie chciał się do tego przyznać ale jego mały dzieciak go wkopał i potwierdził ten fakt. Nie trzeba więc szukać takich zachowań na innym kontynencie skoro u nas też się to dzieje. Nie oceniam oczywiście, że cała ta mniejszość etniczna tak się zachowuje, opowiadam jedynie to co widziałem.

 6. Śmiejemy się jak po zamachu terrorystycznym ludzie malują kreda po ulicach … A sami idziecie i zapłacie świeczki w ramach protestu wobec działań w Chinach. Zapewne i jedno i drugie przyniosło efekt 🙂
  Mentalność hipokrytow

 7. Ta a świnie, kury i krowy to się żre.
  Ciekawe co myślą o steku hindusi.
  Taka kultura i takie ich prawo.

Wiadomości z info112