Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zaprószenie ognia mogło być przyczyną tragicznego pożaru w Lublinie. Jedna z ofiar mieszkała w garażu

Są już wstępne ustalenia mogące wskazywać na przyczynę dzisiejszego tragicznego pożaru, w którym zginęło dwóch mężczyzn. Jeden z nich mieszkał w garażu od kilku lat.

Kilka godzin trwały oględziny miejsca tragicznego w skutkach pożaru na lubelskim Kośminku. Prokurator, policjanci a także technicy zabezpieczali pozostawione na miejscu ślady, mogące wyjaśnić przyczyny pojawienia się ognia. Potwierdziły się również podejrzenia strażaków, że garaż był przystosowany do celów mieszkalnych.

Jak ustaliliśmy, kilka lat temu wprowadził się tam bezdomny mężczyzna, który odwiedzany był przez licznych kolegów. Kilkumetrowe pomieszczenie wyposażył w łóżko, niezbędne sprzęty domowe a także piec typu „koza”, którym ogrzewał wnętrze w zimowe dni. To właśnie ta prowizoryczna instalacja grzewcza wskazywana jest, jako źródło pożaru. Najprawdopodobniej w wyniku zaprószenia ognia zajęły się licznie zgromadzone w środku łatwopalne przedmioty.

Szczelnie zamknięty garaż szybko wypełnił dym, co mogło sprawić, że obaj znajdujący się tam mężczyźni stracili przytomność i nie mogli się wydostać na zewnątrz. Decyzją prokuratora oba ciała zabezpieczono celem wykonania sekcji zwłok. Jej wyniki pozwolą na określenie szczegółowej przyczyny śmierci obu mężczyzn.

Przypomnijmy, pożar w kompleksie garaży przy ul. Elektrycznej został zauważony w czwartek około godziny 5:20. Strażacy otrzymali informację, iż w pomieszczeniu może ktoś przebywać. Jednak dostanie się do wewnątrz nie było łatwe, gdyż garaż był zaryglowany od środka. Kiedy w końcu wyłamane zostały drzwi, wewnątrz znaleziono dwóch mężczyzn. Pomimo udzielania im pierwszej pomocy, życia obu poszkodowanych nie udało się uratować. Ofiary były w wieku około 50 lat.
28946859_1691878697559641_1077718796_o

IMG_20180322_062411

IMG_20180322_062409

IMG_20180322_062357
2018-03-22 23:13:01
(fot. lublin112.pl, PSP Lublin)

13 komentarzy

 1. To można mieszkać w garażu , przecież pustostan do wyburzenia to nie był chybai miał własciciela?

  • Obywatel gorszego sortu

   Napisano, że od kilku lat…
   Więc jednak w garażu można mieszkać. Zresztą, zamieszkały garaż nie jest już garażem, tylko mieszkaniem.

 2. widocznie można, czy to aż takie dziwne? to był jego garaż, wykupiony na własność

  • Dziwne bo w garażu się nie mieszka tylko przechowuje auto i inne graty. Jakby wywaliło butlę i zniszczył przy okazji parę aut i garaży byłaby inna gadka. Poza tym jak widać na powyższym przykładzie garaz nie nie spełnia wymogów do zamieszkania a kozą to się można ogrzewać na budowie. Do tego wóda imamy dwa trupy.

 3. to że napisano to nie znaczy że można. Jak nazwa wskazuje garaż służy do czego innego . Poza tym dlaczego właściciel na to pozwolił ? Dlaczego okoliczni właściciele garażu pozwolili na to inne garaże też mogłyby spłonąć bo bezdomny se w jednym mieszka i robi imprezki? Co by było jakby ogrzeweał się z butli , wywaliłoby cały segment garaży ?
  Bylejakość polska to jest wytłumaczenie !
  P.S.Jakby go ktoś pogonił z tego garażu to by żył. ot co

 4. Jeśli był właścicielem , to kto opłacał czynsz za garaż bo jak widać stoi na gruncie państwowym ? Prądu może i nie miał ale dlaczego zarządca terenu tolerował zamieszkanie tam tego gościa i imprezki alkoholowe z tym związane co stwarzało niebezpieczeństwo nastapienia takiego końca jaki nastąpił bo nie wierzę że o fakcie zamieszkiwania nie wiedział. Może prokurator powinien się przyjrzeć zaniedbaniom bo ktoś tu czegoś nie zrobił a na pewno gostek nie powinien tam mieszkać .

  • podaj sposób na wyrzucenie go z jego własnego garażu, do tego zimą. który policjant to zrobi ?

  • właściciel garażu

   Człowieku tam nie ma żadnego zarządcy garaż był jego płacił za niego a grunt jest oddany w wieczystą dzierżawę i zarządzają nim właściciele garaży po co piszesz takie głupoty jak nie wiesz jak było .

   • Nio to teraz masz rezultat bylejakości połączonej z wódą. Garaż jak nazwa wskazuje nie służy do zamieszkania bo jak się w nim chla i pali w kozie to są takie skutki.