690 680 960

Zaplanowano podwyżkę cen biletów komunikacji miejskiej. Pasażerowie zostaną podzieleni, jedni zapłacą mniej, inni więcej

W Lublinie szykuje się podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej. Zarząd Transportu Miejskiego opracowuje właśnie szczegóły nowej taryfy. Odpowiedni projekt uchwały w tej sprawie, trafi na marcową sesję Rady Miasta.

84 komentarze

 1. Ciekawa polityka. W takim razie Lublin ,, bardzo” zachęca do pozostania. Pracuję tutaj ponad 2 lata. Płacę za wynajem mieszkania, czynsz, media, śmieci… Kupuję w lokalnych sklepach. Nie jestem jednak zameldowana. Rozliczam się w urzędzie najbliżej miejsca podanego w dowodzie… Kupuję normalny bilet, żeby dotrzeć do pracy. Nie mam zniżek na nic. Wg miasta jestem obca i powinnam płacić więcej za bilet. Jestem gorsza, bo nie jestem,, rdzennym” mieszkańcem Lublina…

  • To teraz sama sobie wytłumacz.
   Dlaczego mieszkając w Lublinie, pracując w Lublinie, robiąc opłaty i zakupy w Lublinie – płacisz podatki… no właśnie…
   Gdzie płacisz te podatki, bo jeśli w dowodzie masz wpisany jakiś adres – to sprawdź czy dowód dawno nie stracił ważności 🙂
   Nic nie zrozumiałaś a twoje ostatnie zdanie świadczy jedynie o głupocie.

  • a dlaczego na pokrycie kosztów kursującego autobusu, utrzymania dróg po których jeździ, przystanków mają zrzucać się tylko zameldowani ? Korzystasz to się dokładaj w postaci podatków.

   Nie jesteś obca, tylko nie chcesz dokładać się do utrzymania tego miasta.

   • „Korzystasz to się dokładaj w postaci podatków” i tu trzeba dodać „albo płać więcej za bilety”

  • Trochę rozumiem przedmówczynię ,,Obca”. Mieszkam tu 10 lat i nigdy nie dostałem umowy najmu bezterminowego (co rozumiem, to duże ryzyko). Mieszkania nie kupię bo za drogie a przynajmniej mój dochód nie pozwala mi wziąć kredytu (a bez wkładu własnego to nie jest dobry, opłacalny układ). W dowodzie zameldowania zmienić więc nie mogę… Słyszałem, że mogę złożyć deklarację płacenia podatku w Lublinie ale w dowodzie nie będzie i tak napisane, że mieszkam i pracuję w naszym mieście. Nie wiem czy mi się nawet chce coś takiego robić… Nic mi to zasadniczo po przejrzeniu oferty Urzędu Miasta nie daje.

  • Nie musisz być „rdzenna” tylko „obecna”

 2. abdul wisimulacha

  Widzę,że większość cymbałów nie rozróżnia nawet miejsca zameldowania od miejsca płacenia podatków.
  I potem się dziwicie,że PiS wygrywa wybory…
  Społeczeństwo przygłupów.

 3. w większości miast to kierowcy zarabiają o wiele więcej!!!!!!!!!!!!!

 4. Świetnie, to niech więcej kasy przeznaczy Prezydent na dodatkowe iluminacje na Bramie Krakowskiej. Po jaką cholerę dodatkowe światełka, lepiej te tysiące przeznaczyć na dziurę biletową!

 5. Ufff,dobrze,że jak zamówisz taxi to nie musisz tych wszystkich papierów przy sobie mieć.A poważnie,to Panu Ż. już wszystko się pomerdało.Najpierw podnieść opłatę parkingową,by część zrezygnowała z aut,potem okrojenie linii autobusowych,teraz podwyżka cen biletów i w dodatku na dzielenie ludzi.Powoli to podchodzi pod dyskryminację,kiedyś była rasowa teraz „pit”owa.Daj Pan spokój i zajmij się już do końca deweloperką,może powstaną normalne parkingi w tym mieście.

 6. Żuk mówi, że „W wyniku tego tylko w tym roku do budżetu Lublina nie wpłynie kwota ok. 65 mln zł. ” – to wcale nie oznacza, że do budżetu wpłynie mniej, niż w roku ubiegłym. Oznacza tylko tyle, że wpłynie mniej, niż mogłoby wpłynąć; gdyby rząd nie obniżał podatków. To wcale nie czyni podwyżki zasadnymi. No bo gdyby się okazało, że w tym roku wpłynie do budżetu więcej, niż w roku ubiegłym, to ceny biletów należy obniżyć.

 7. Cała polityka pis-u polega na maksymalnie możliwym dzieleniu społeczeństwa i tworzeniu podziałów. Kiedyś był podział na Polskę A i Polskę B. Po wprowadzeniu 500+ zaczęli polacy sobie rzucać do gardeł, bo jeden pracował płacił podatki, a drugi wolał siedzieć w domu i pobierac 500+ z pracy np. górnika na śląsku. A każdy rozsądny wie..że nie ma żadnego 500+…to tylko bajeczka…po to żeby ludzie potrzymali pieniążki w rączce przez pare minut. Wszystko oddawane jest z naddatkiem do rządu polskiego ( galopująca inflacja itd.). Teraz dzielenie Polaków weszło na nowy etap…już teraz w obrębie jednego miasta będą sobie ludzie się do gardeł rzucać i Pan Paweł z ul. Narutowicza będzie nienawidził Pana Mirka z ul.Kowalskiej. To jest tak chora polityka pis-u…długo by pisać…najbliższe wybory prezydenckie pamiętajcie nie może wygrać Duda. Rząd pis-u musi być odstawiony od koryta. Polacy jednoczmy się, soczewkujmy i wybierajmy patriotów. Żaden pis ani po.

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   Wszystko się zgadza, tylko że Żuk nie jest z PIS-u 🙂 Tak więc strategia szczucia jednych na drugich wg zasady „divide et impera” jest paradygmatem obowiązującym ponad podziałami politycznymi.

   A że polaczki kochają nienawidzić i gardzić innymi (czemu dali dobitny wyraz chociażby w komentarzach pod tym newsem), to polityka Żuka będzie miała poklask, chociaż absolutnie niczego na lepsze nie zmieni. Ale kilku frustratów znów będzie mogło się poczuć lepszymi tanim kosztem.

 8. Wszystkim sie zajmuja a drogi w miescie najgorsze w Polsce

 9. Kampania prezydencka trwa! Najpierw jaki dobry darmowe przejazdy funduje, potem obcina kursy i wspaniałomyślnie dodaje. Cały czas lament na obniżone podatki, a o wysokości budżetu sza. Na niepotrzebne referendum pieniędzy nie brakło, na sądy w sprawie górek, też wystarczy. Wynajmie się odpowiednią kancelarię, wykona stosowne ekspertyzy.

 10. to jakiś żart, taki ekonomista z POwca, a wciska kit, że za mało pieniędzy z podatków mają. To wydawać zacznijcie mniej na bzdury, bo wystarczy przejść się wieczorem wokół nowej fontanny, żeby zobaczyć jaka fuszerka i taką fuszerkę funduje Żuk od paru lat mieszkańcom Lublina

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas