690 680 960

Kolejne zderzenie aut na tym rondzie. Kierująca citroenem wjechała w forda (zdjęcia)

Po raz kolejny na tzw. rondzie z pniakiem miało miejsce zderzenie pojazdów. Jak za każdym razem, przyczyną było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 16 na rondzie 100-lecia KUL w Lublinie. Na skrzyżowaniu al. Solidarności i Mazowieckiego zderzyły się dwa samochody osobowe: ford i citroen.

Jak nas poinformowano, kierująca citroenem kobieta jechała od strony al. Sikorskiego. Wjeżdżając na skrzyżowanie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z fordem, którego kierowca zjeżdżał z ronda.

Podróżujące autami osoby nie odniosły obrażeń ciała. Uczestnicy porozumieli się między sobą bez wzywania policji. Nie było utrudnień w ruchu.

(fot. nadesłane)

13 komentarzy

 1. Może zapory postawić i umożliwić jazdę tylko na wprost 😉

 2. Rondo , nie ma prostszego skrzyżowania , nawet jak się zagapisz dojeżdżając do ronda to wiesz kto ma pierwszeństwo , jedna zasada , muszę ustąpić tym co zjeżdżają z ronda …o co tu kuźwa chodzi ????

  • wtórny analfabetyzm drogowy lub srajfonik odbiera rozum…

  • o, widzę jakieś nowe zasady jazdy po rondach 🙂 – to w myśl zasady „uczył Marcin Marcina ” ??

   przyswój więc Marcinie, że CO DO ZASADY pierwszeństwo ma pojazd WJEŻDŻAJĄCY na rondo (czyli nadjeżdżający z prawej strony), stąd w ogromnej większości takich skrzyżowań przed każdym wjazdem stawia się dodatkowo znak A-7 (Ustąp pierwszeństwa przejazdu)
   analizując zatem twój wpis: jeśli się zagapisz, to NIC nie wiesz, bo co do zasady masz pierwszeństwo, a jako „zagapiony” nie wiesz, czy stał A-7, czy nie…
   to teraz już (może) wiesz o co chodzi…

   • Baranku, co do twojej zasady chyba.

    Bo to co napisałeś dotyczy skrzyżowania o ruchu okrężnym, a nie ronda – baranku. Rozumiem, że różnica cię przerasta, ale musisz to przyjąć do wiadomości.

    • no tak, zapomniałem że jest jeszcze rondo od kapelusza, ale jeśli mowa o skrzyżowaniach oznakowanych C-12 (a takim właśnie jest rondo z pniakiem) to jest dokładnie jak napisałem wyżej, zatem… wyszedłeś na ignoranta, który braki wiedzy i frustracje odreagowuje ubliżając innym, ale to już twój problem i będziesz musiał z tym żyć…

 3. Ale skoro grzecznie zjechali na bok to mogli też posprzątać swoje drzazgi z ulicy.

 4. może wina pniaka ?

 5. Jeszcze jak się rozwala zadowolona.

 6. Ciekawe kto sprawdził czy była trzeźwa??
  No bo skoro dogadało się bez wzywania policji a samochód nie wygląda na tylko zarysowany.

 7. Rondo ładne. Nowe. Dobrze oznakowane. Nawet oznakowanie akustyczne jest, a i tak ile razy jeżdżę to się znajdzie jakiś mistrz kierownicy, który nie wie jak się zachować i wymusza. Czasem myślę, że powinno się progi zwalniające montować, albo zasieki i metalowe zapory żeby ludzie zaczęli normalnie jeździć. Zwłaszcza, że tam częste są patrole policji i ludzie powinni tym bardziej uważać.

 8. fotoradar by tam załatwił całą sprawę

Kursy walut

 • USD 4.3254zł -0.52%
 • GBP 5.3279zł -0.59%
 • EUR 4.708zł -0.02%
 • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas