Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Partia polityczna nawoływała do bojkotu Cisowianki. Przegrała w sądzie, teraz przeprasza

Producent wody mineralnej z naszego regionu wytoczył partii politycznej proces sądowy o ochronę dóbr osobistych. Poszło o wpis na Facebooku, w którym nawoływano do bojkotu Cisowianki. Partia teraz przeprasza.

Jest finał postępowania sądowego, jakie producent wody mineralnej Cisowianka spółka Nałęczów Zdrój wytoczyła Partii Razem. Poszło o wpis na Facebooku ugrupowania, jaki został opublikowany w czerwcu 2017 r. Wtedy to poruszono temat finansowania antyaborcyjnych organizacji. Jak wyjaśniali autorzy posta, jednym z hojniejszych darczyńców okazał się wiceprezes zarządu spółki Nałęczów Zdrój. We wpisie dodano również, że warto o tym poinformować znajomych, oraz pamiętać, gdy następnym razem będzie się kupować wodę Cisowianka.

Spółka Nałęczów Zdrój wytoczyła partii proces zarzucając jej naruszenie dóbr osobistych, renomy i prawa do klienteli. Chodziło o to, że bez jakiegokolwiek uzasadnienia partia wzywała do bojkotu produktów marki Cisowianka, bezpodstawnie sugerując, że producent wody naruszał lub sprzeciwiał się prawom kobiet. Spółka zapewniała, że nie finansowała żadnej organizacji tego typu, dodała też, że nie ingeruje w prywatne poglądy swoich pracowników. To, że ówczesny wiceprezes finansował organizację, robił to jako osoba prywatna ze swoich prywatnych pieniędzy, a nie jako przedstawiciel spółki, a tym bardziej nie z jej funduszy.

Sąd przyznał rację producentowi wody z naszego regionu i nakazał ugrupowaniu publiczne przeproszenie spółki. Partia Razem w opublikowanym oświadczeniu wyraziła ubolewanie, że nie dochowała należytej staranności i nie podjęła próby ustalenia, czy Nałęczów Zdrój podejmowała jakiekolwiek działania kierując się względami ideologicznymi i tym samym, czy istniała podstawa do bojkotu jej produktów.

(fot. Nałęczów Zdrój)

17 komentarzy

 1. A ile kasy do zabulenia, jak nic to konieczne odwołanie. Choć efekt wątpliwy przy zakodowanej kaście.

 2. Dobrze tak komuchom

 3. Brakuje w wyroku obowiązku wpłacenia znacznej sumy na organizację pro-life ?

 4. Precz z komuną!

 5. partia ma bliźniaczy stwór w państwie leżącymw Palestynie,nawet logo podobne.

  • Durniu 447 Polska powinna się teraz wzorować na Izraelu i przy współpracy z Usa wydoić niemców i ruskich na miliardy $$$ za 2 wojnę światową wszyscy byśmy skorzystali !

   • nawet nie masz pojęcia co jest w ustawie 447 ! Nasłuchałeś się ruskich pajaców co nadają w Polsce i ślepo im wierzysz ! Nie masz swojego zdania nie potrafisz kojarzyć faktów! Jesteś jak marionetka na ruskiej smyczy !

 6. Najlepsza woda BYSTRA !!!!

 7. Od lat nie kupiłem kropli cisowianki własnie z tego powodu. Mam w tyłku wyroki sądowe.

 8. czy podobny wyrok zapadła jak bodajrze karnowski wylewał znany wszystki energryk?
  nie bo z pisowskim sądem nie miali szans

 9. kupowanie dzią wody w plastikowych butelkach to obciach i wiocha

 10. bardzo dobrze, przecz z lewicą

Z kraju