690 680 960

Zamojscy strażacy szkolą swoje umiejętności na … złomowisku

Strażacy z jednostek OSP powiatu zamojskiego szlifują swoje umiejętności w ratownictwie drogowym. Ich poligonem jest …złomowisko.

Od wtorku do piątku w Zamościu trwają szkolenia strażaków z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z zakresu ratownictwa technicznego. Oprócz wiedzy teoretycznej, poznają oni także praktyczne umiejętności prowadzenia czynności ratowniczych w czasie zdarzeń na drogach. W tym przypadku „poligonem” jest zamojskie złomowisko zlokalizowane przy ulicy Błonie. Tam mając do dyspozycji dziesiątki wraków aut, mogą trenować obsługę hydraulicznych narzędzi ratowniczych oraz metody uwalniania osób poszkodowanych z pojazdów. Wszystko po to, by w przypadku gdy zdarzy się wypadek, jak najszybciej i w pełni profesjonalnie nieść pomoc osobom poszkodowanym.

W szkoleniu uczestniczy 31 strażaków z ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu zamojskiego, które posiadają na wyposażeniu ratownicze narzędzia hydrauliczne. Szkolenie prowadzone jest przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu według programu określonego w „Systemie szkolenia członków ochotniczych straży pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych”. Na koniec wszystkich uczestników czeka egzamin.

Jak wyjaśnia mł. bryg. Andrzej Szozda z KM PSP w Zamościu -Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego cieszy się wśród strażaków OSP dużym zainteresowaniem przede wszystkim z uwagi na możliwość ćwiczeń praktycznych ze sprzętem ratowniczym. Szkolenie jest również okazją do wymiany poglądów i doświadczeń w zakresie organizacji działań ratowniczych podczas wypadków komunikacyjnych oraz innych zdarzeń z zakresu szeroko pojętego ratownictwa- dodaje Szozda.

null
null
null
null
null
(fot. Andrzej Szozda KM PSP Zamość)
2013-11-14 22:19:08

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej