690 680 960

Zamojscy strażacy szkolą swoje umiejętności na … złomowisku

Strażacy z jednostek OSP powiatu zamojskiego szlifują swoje umiejętności w ratownictwie drogowym. Ich poligonem jest …złomowisko.

Od wtorku do piątku w Zamościu trwają szkolenia strażaków z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z zakresu ratownictwa technicznego. Oprócz wiedzy teoretycznej, poznają oni także praktyczne umiejętności prowadzenia czynności ratowniczych w czasie zdarzeń na drogach. W tym przypadku „poligonem” jest zamojskie złomowisko zlokalizowane przy ulicy Błonie. Tam mając do dyspozycji dziesiątki wraków aut, mogą trenować obsługę hydraulicznych narzędzi ratowniczych oraz metody uwalniania osób poszkodowanych z pojazdów. Wszystko po to, by w przypadku gdy zdarzy się wypadek, jak najszybciej i w pełni profesjonalnie nieść pomoc osobom poszkodowanym.

W szkoleniu uczestniczy 31 strażaków z ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu zamojskiego, które posiadają na wyposażeniu ratownicze narzędzia hydrauliczne. Szkolenie prowadzone jest przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu według programu określonego w „Systemie szkolenia członków ochotniczych straży pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych”. Na koniec wszystkich uczestników czeka egzamin.

Jak wyjaśnia mł. bryg. Andrzej Szozda z KM PSP w Zamościu -Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego cieszy się wśród strażaków OSP dużym zainteresowaniem przede wszystkim z uwagi na możliwość ćwiczeń praktycznych ze sprzętem ratowniczym. Szkolenie jest również okazją do wymiany poglądów i doświadczeń w zakresie organizacji działań ratowniczych podczas wypadków komunikacyjnych oraz innych zdarzeń z zakresu szeroko pojętego ratownictwa- dodaje Szozda.

null
null
null
null
null
(fot. Andrzej Szozda KM PSP Zamość)
2013-11-14 22:19:08

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 3.981zł 0.84%
  • GBP 5.035zł 0.57%
  • EUR 4.3492zł 0.38%
  • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas