Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zamknęła roczne dziecko w aucie i poszła na zakupy

W piątek w rejonie skrzyżowania ul. Nadstawnej z ul. Ruską kobieta pozostawiła w zamkniętym aucie roczne dziecko. Nasza Czytelniczka zauważyła płaczącego malucha, zaś sprzedawca z kiosku znajdującego się w pobliżu zaparkowanego pojazdu, powiadomił służby ratunkowe.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu w rejonie skrzyżowania ul. Nadstawnej z ul. Ruską w Lublinie. Kierująca kią zaparkowała auto, zamknęła je, a następnie oddaliła się, pozostawiając w środku małe dziecko.

Nasza Czytelniczka, która powiadomiła nas o zdarzeniu, przekazała, że przechodząc chodnikiem zauważyła w pojeździe dziecko. Jak się okazało pracujący obok w kiosku sprzedawca także zauważył malucha i powiadomił policję. Na miejscu oprócz policjantów interweniował zespół ratownictwa medycznego i straż pożarna.

Jak poinformował nas kom. Andrzej Fijołek z KWP Lublin policjanci przyjęli zgłoszenie, że w aucie marki Kia od ponad godziny znajduje się roczne dziecko, nikogo nie było w pobliżu. Osoba zgłaszająca przekazała, że nie widać, żeby dziecko oddychało. Na miejscu pojawili się policjanci, dziecko się ruszało, po chwili zjawiła się także matka. Sporządzona przez policjantów notatka ze zdarzenia, zostanie przesłana do Sądu Rodzinnego. Dziecku w wieku około roku nic się nie stało.

(fot. nadesłane Kasia – dziękujemy!)

36 komentarzy

  1. Jak najszybciej odebrać dziecko,póki nie jest za późno.

  2. Ludzie myślący nie zostawiają dzieci w samochodzie. Pisanie, że osoby które zareagowały na ten fakt są konfidentami to już całkowita głupota. Szacunek dla osób reagujących w takich sytuacjach.

  3. Bronicie kobiety, bo dziecku się nic nie stało. A gdyby się stało, to co, to byłoby spoko, przecież nie było upału?! Spoko to by było gdyby ta matka stanęla na przysłowiowe 5 minut i zostawiła na sekundy dziecko w aucie (nie gubiąc z lini wzroku auta) na szybkie zakupy np. we wspomnianym kiosku. A nie zniknęla na godzinę nie mając w zasięgu wzroku dziecka!!!

  4. A skad wiecie ze to byla osoba z kiosku skoro jako pierwszy poszedl zeznawac taksiaz z jedynek?