Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na Zalewie Zemborzyckim odbyły się ćwiczenia z ratownictwa lodowego

W niedzielę w Lublinie na Zalewie Zemborzyckim odbyły się ćwiczenia straży pożarnej z ratownictwa wodnego. Udział w nich wzięli strażacy ochotnicy z Konopnicy, Kozubszczyzny i Radawca Dużego.

W niedzielę strażacy z OSP Konopnica, OSP Kozubszczyzna oraz OSP Radawiec Duży pod okiem instruktora z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeprowadzili ćwiczenia z ratownictwa lodowego na Zalewie Zemborzyckim.

Na początku strażacy wysłuchali części teoretycznej dotyczącej technik ratunkowych na lodzie, a następnie przystąpili do ćwiczeń. Strażacy zaprezentowali różne warianty ewakuacji, m.in. za pomocą sań, drabiny i kolców lodowych.

Ćwiczenia miały na celu doskonalenie umiejętności z zakresu ratowania osób tonących po załamaniu tafli lodowej na jeziorach lub rzekach.

 

2018-03-04 13:25:02
(fot. wideo lublin112.pl)

8 komentarzy

  1. Gdzie OSP Kozubszczyzna ma siedzibę???Jakoś nie mogę skojarzyć .

  2. Juź wiem koło UG

  3. W Poznaniu maja roboty cegła po cegle przeżucają

  4. Niech teraz tylko ktoś wpadnie w tą dziurę jak lekko przymarznie……………………………..

  5. Wszystko super …tyle ze ktos kto wpadnie pod lód ,ma ok. 5 minut na ratunek …po tym czasie dostaje hipotermii ,mięsnie odmawiają posłuszeństwa i nie jest w stanie utrzymać się na powierzchni .Takze potencjalni ratownicy ,zeby go uratować , musieli by mieć swój posterunek w zasięgu wzorku takiego delikwenta

  6. Na zbiorkach stanowczo wieksza frekwencja:)

  7. Praca pilarką bez ochrony głowy…słabo

Z kraju