Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zakrwawiony jeleń z odciętą głową leży przy drodze. „Ludzie robią sobie z nim zdjęcia”

Przy jednej z dróg wojewódzkich od niedzieli leżał martwy jeleń. W nocy ktoś pozbawił zwierzę głowy. Na zakrwawione truchło musiały patrzeć przechodzące oraz przejeżdżające osoby. Tymczasem zarządca trasy był przekonany, iż jeleń został usunięty.

We wtorek otrzymaliśmy kilkanaście informacji od zbulwersowanych osób, które natknęły się na truchło jelenia, leżące przy drodze wojewódzkiej nr 829 Łęczna – Biskupice. Dokładnie znajdowało się ono w miejscowości w miejscowości Łysołaje w powiecie łęczyńskim. Co więcej, zwierzę miało odciętą głowę.

Jak wyjaśniali nam mieszkańcy, już rano zgłaszali ten fakt na policję. Wszystko dlatego, że zwierzę leży tuż przy jezdni, każda z przechodzących czy przejeżdżających osób na nie patrzy. Również dzieci. Do tego jeleń jest zakrwawiony i znajduje się w pozycji do góry kopytami. Jednak nic w tej sprawie się nie zmieniło.

Ustaliliśmy, że zwierzę brało udział w wypadku, jaki miał miejsce w niedzielę późnym wieczorem. Zostało potrącone przez BMW i padło zaraz po zdarzeniu. Policjanci powiadomili o wszystkim odpowiednie służby, których zadaniem jest usuwanie padłych zwierząt.

– Dzwoniłem do nadleśnictwa, tam mnie jednak poinformowano, że oni się tym nie zajmują i ich to nie interesuje. Powiedzieli mi, żebym kontaktował się z gminą lub policją. Tymczasem na miejscu zrobiło się zbiegowisko, ludzie sobie robią z tym jeleniem bez głowy zdjęcia – dodaje kolejny z mieszkańców.

Skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie, do którego należy ta trasa. Tam nie ukrywano zdziwienia, że jeleń dalej znajduje się w tym miejscu. Wszystko dlatego, że nad ranem wysłano firmę, której zadaniem było usunięcie padłego zwierzęcia. Zapewniono nas jednak, że jeleń niebawem zniknie z pobocza. Nikt nam jednak nie potrafił wyjaśnić, co stało się z głową zwierzęcia.

(fot. nadesłane)

25 komentarzy

  1. Jak w Mistrzu i Małgorzacie – ktoś świsnął głowę nieboszczykowi…

  2. Myslalem o tym ze założyć zrzutke i pieniazki przsznaczyc dla osoby która wskaże osobe ktora obciela głowę. Co myślicie?

  3. Ja byś upolowal gdy nie jesteś myśliwym to od razu właściciel zwierza by się znalazł

  4. Może miał ładne poroże, dlatego ktoś upitolił łeb

  5. Pewnie jakiś myśliwy-celebtyta zajumał

  6. są odpowiednie służby,aby zabrać zwierzę,i tu kraj niby katolicki,a tak bezcześci zwłoki,dla was nie do pojęcia jest,ze księdzu coś drgnęło ,ale już głowę odrąbać żywej istocie to fajnie,ale kobieta podczas gwałtu to niby bólu nie czuje,to co tam ,niech cierpi dalej,idźcie w niedziele wszyscy do kościoła i przyjmijcie komunie bez spowiedzi

  7. łęczna,milejow ,łysołaje to stan umysłu

  8. po cholerę ja właziłem na ten masakryczny artykuł

  9. Skąd wiecie, że odrazu ktoś odciął głowe? Może on po prostu taki sie urodził i taki sobie żył? Widział go ktoś przedtem? No właśnie 😀