Mercedes staranował bariery. Na miejscu pracują policjanci (foto)

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, auto wypadło z jezdni i uderzyło w metalowe bariery. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń ciała.

Do zdarzenia doszło we wtorek po południu na al. Sikorskiego w Lublinie. W rejonie skrzyżowania z ul. Popiełuszki samochód osobowy uderzył w bariery.

Na miejscu interweniowała policja. Jak ustaliliśmy, w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń ciała. Całe zdarzenie ma zostać zakwalifikowane jako kolizja.

Po trwających od wielu godzin opadach deszczu na drogach regionu i ulicach miasta znacznie częściej dochodzi do kolizji. Jak tłumaczą policjanci, najczęściej ich przyczyną jest niedostosowanie prędkości do panujących warunków.

(fot. lublin112)

Zobacz również

14 komentarzy

 1. Jak mawial bimmer – przynajmniej nie byl powolniakiem i cos pokazal.

 2. jak się nie umie jeździć, to się w domu na tyłku siedzi!

 3. policja zawsze pisze w raporcie niedostosowanie prędkości do warunków…, bo nawet gdyby jechał 20km/h też w raporcie taki zapis bo wtedy nie muszą wszczynać dochodzenia i szukać innej przyczyny wypadku, a tak najłatwiej. Dziura w drodze od kilku miesiecy tj. na witosa czy źle zaprojektowana droga i przez to duże głębokie plynące kałuże to problem w dochodzeniu, bo trzeba udowodnić i napisać raport. Potem poszkodowany może skarżyć zarządcę drogi, a w ten sposób zamyka się mu drogę do odszkodowania. Taki sekret policji bo mniej pracy: niedostosowanie prędkości do warunków.

  • Kolego, a co z mizernym staniem ogumienia naszych mistrzów? Dobry nawyk zaczerpnięty od zachodnich sąsiadów to zmieniać opony przy bieżniku płytszym niż 5,5-5,0 mm. Wtedy minimalizujemy ryzyko aquaplaningu przy bardziej dynamicznej jeździe. Istotne szczególnie na trasata szybkiego ruchu.

  • jeśli jedna łamaga wypada z drogi, a tysiąc przejeżdża bez problemu, to nie w drodze problem.

  • Masz rację. Tu było niedostosowanie warunków do umiejętności zawodnika.

  • @zdradzę sekret całkiem logiczne tylko jest jedno ale. Tą drogą mniej wiecej przez godzine wstecz i godzinę po przejechało powiedzmy 150 samochodów. Dlaczego 149 przejechało normalnie a 1 nie?

 4. Dobrze, że są te bariery, bo jakby ich nie było to gdzieżby, ach gdzie, zatrzymałby się dzielny (choć nie myślący) miszcz, posiadacz prawa jazdy (nie mylić z kierowcami). 😆

 5. Jakby odniósł obrażenia głowy to może by myślał że droga mokra śliska i nierówna… A że [***] i kupił sobie autko lanserskie produkowane 30 lat temu to może zniszczenia go nauczą rozumu… Bo nie daj Boże żeby komuś zrobił krzywdę

 6. Dokładnie
  !
  Oni piszą że Niedosowanie prędkości do panujących warunków.. I spokój z dochodzeniem później.
  A prawda jest taka za tam są koleiny po kolana a w nich woda stoi.

 7. ja tam stawiam na skapstwo. kupił komfortowe auto klas wyższej a jak przyszło co do czego to mu powiedzieli że naprawa zawieszenia kosztuje wiecej niz cały mesio. to sie bujał komfortowo aż zrobiło się ślisko i w płot ( na szczęście)

 8. Krzysztof,, Ochota,,

  Co to za.mercedes? To stary grat, nowe mercedesy nie wypadają z toru jazdy. Nawet jak się zagapisz, to przed przeszkodą sam wyhamuje.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny
Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!