Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mateusz Morawiecki: „Reżim Łukaszenki wybrał granicę polsko-białoruską do dokonania prowokacji” (wideo)

We wtorek po południu Mateusz Morawiecki spotkał się w Kuźnicy Białostockiej z funkcjonariuszami straży granicznej, żołnierzami i policjantami. Szef rządu przekazał, że pojawienie się migrantów na granicy polsko-białoruskiej to próba wywołania ogólnoeuropejskiego kryzysu migracyjnego.

– Sytuacja, z którą się mierzymy jest bez precedensu. Reżim Łukaszenki wybrał granicę polsko-białoruską do dokonania prowokacji, która polega na tym, że Irakijczycy mają być popychani ku polskiej granicy. To właśnie próba wywołania wielkiego ogólnoeuropejskiego kryzysu migracyjnego. Polska stawia tamę tego typu prowokacjom, zachowaniom — nasza granica jest i będzie dobrze strzeżona – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu dodał, że musimy być przygotowani na prowokacje, działania bez precedensu ze strony reżimu białoruskiego, jednocześnie rząd chce zapobiec „wielkim migracjom”, które chcą wywołać „nasi przeciwnicy ze Wschodu”. Premier podziękował również funkcjonariuszom straży granicznej i policji oraz żołnierzom za ochronę granicy.

– Chcę podziękować wszystkim funkcjonariuszom straży granicznej, żołnierzom, którzy są z nami już w liczbie 1500. Za kilka dni to będzie łącznie ok. 2000 żołnierzy, którzy będą pomagali patrolować granicę z Białorusią. Musimy być przygotowani na wszelkiego typu prowokacje ze strony reżimu Łukaszenki. Zrobimy wszystko, żeby Polska była krajem bezpiecznym – dodał Mateusz Morawiecki.

(fot. wideo KPRM)

35 komentarzy

 1. On ma dobrych Spin doktorow. Pisza mu piękne przemowy pod publiczke. Odezwy i inne brednie dla głupich mas , przeważnie wiochy.

  • On nic nie czyta z kartki jak lewizna a was lewaków krew zalewa bo Unia popiera nasz rząd w walce z Łukaszenką i z Putinem. Natychmiast zdelegalizować wszystkie lewackie organizacje bo wspierają reżim w Rosji i na Białorusi.

   • Pewne „korzenie” same pozwalają mu kłamać jak z nut, bo narrację piszą inni, on tylko słup.

 2. On ma dobrych Spin doktorow. Pisza mu piękne przemowy pod publiczke. Odezwy i inne brednie dla głupich mas ,przeważnie wiochy.

  • O kurka, a jak on to czyta? Czipa ma jakiego?

  • Powtarzasz się łajzo i powyżej też. Ile ryży z Brukseli płaci ci za sianie propagandy? Tacy jak ty pewnie dorabiają sobie u nich nie tylko w komentarzach, ale też za „panienkę do towarzystwa”również.

 3. Ja pier… Ale odlot. On rozumie co głosi?

 4. A te samoloty LOT-u, które setkami zwożą Afgańczyków do Polski to też Łukaszenka przysyła? 🙂

 5. Pełno tu ;lewackiej czerwonej zarazy i trzeba uważać. Bo oni wierni przyjaciele bandyty Putina i Łukaszenki dostali szału, bo nasz premier broni Polski i nas obywateli.

  • Zarazy to dużo, tylko że nie czerwonej czy lewackiej, a tej samej co w Usraelu. Putin i Łukaszenka to dopiero mężowie stanu co się tej zarazie nie dają.

  • To PiS działa przecież w interesie Rosji. Najpierw skłócilsmy się z Niemcami, Francja.Cala UE a ostatnio nawet. USA. Wiec w czyim interesie jest to działanie?
   A ty chyba córka księdza ?