Zakończenie wakacji na Placu Litewskim (PROGRAM)

W najbliższe dwa weekendy Lublin żegnać będzie wakacje. W soboty i niedziele o godz. 19:00 na Placu Litewskim mieszkańców czekać będą wyjątkowe koncerty (w tym muzyczne premiery) oraz spektakl teatralny. Wstęp wolny.

Program

2 września, godz. 19.00 – Joseph Wieniawski Sextet: Joseph Wieniawski Sextet podejmie się reinterpretacji fortepianowego utworu Wieniawskiego „Souvenir de Lublin”, złożonego w hołdzie Lublinowi w 1874 roku.

3 września
– godz. 17.00 – Pokaz tańca „Mam Talent” / NBDS – New Boogie Down School – pokaz hip-hopu inspirowanego jazzem. Zespół taneczny istnieje od 2013 roku. Jego członkowie to wyselekcjonowany skład reprezentacyjny lubelskiej szkoły tańca NBDS prowadzonej przez Pawła PITZO Mazura i jego ekipę KBC.
– godz. 17.20 – Warsztaty tańca Street Dance / NBDS – podczas zajęć uczestnicy poznają kilka podstawowych ruchów i kroków hiphop i party dance oraz zasadnicze różnice pomiędzy stylami popping, locking i house.
– godz. 18.30 – Pokaz tańca „Freestyle” / NBDS – pokaz taneczny ukazujący różnorodność stylistyczną tańca Street Dance.
– godz. 19.00 – Dintojra – spektakl w reż. Łukasza Witta-Michałowskiego.

Historia o kamieniu nieszczęścia, którego diabli porzucili niegdyś w okolicach Sławinka. Od tego czasu kamień karze każdego, kto go dotknie. Spektakl na podstawie tekstu Marcina Wrońskiego opowiada o zgubnym wpływie kamienia na herszta ferajny Antka w okresie międzywojnia, kiedy to Lublinem rządziły barwne grupy rzezimieszków.

8 września, godz. 19.00 – ZURA – DJ-skie sety Zura to zwykle surowa i niebanalna selekcja archiwalnych nagrań z winyli. Projekt na żywo to energetyczna podróż po muzyce funk, soul, jazz, psychodelii lat 60. i tropikalnych rytmach.

9 września, godz. 19.00 – Golden & Live Band – Producent muzyczny Golden obecnie tworzy utwory z pogranicza chilloutu, trip-hopu i elektroniki. Live act ze znaczącym wsparciem zdolnych muzycznych przyjaciół z Lublina.

2017-08-30 18:24:51
(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

 1. Czy te koncerty będą połączone z fontaną i światłami?

 2. najgłówniejszą atrakcją będzie wspólna kąpiel hahahah

 3. Sikawki w ramach gwarancji naprawione czy czekają na zmiłowanie i fakturę za naprawę pogwarancyjną? Ciekawe ile już za naprawy Ratusz zapłacił za te igrzyska dla gawiedzi?

 4. Godzina 20:00 kąpiel dla lubelskiej patologii.

 5. ale dziadowsto

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7614zł 0.07%
  • GBP 5.0239zł 0.04%
  • EUR 4.4843zł 0.23%
  • CHF 4.1477zł 0.3%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)