Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zajmował się rozlewaniem i sprzedażą alkoholu. Miał też papierosy bez polskich znaków akcyzy

Bialscy policjanci zatrzymali 38-latka, który prowadził sprzedaż napojów spirytusowych niewiadomego pochodzenia. Co więcej, mundurowi znaleźli w miejscu przebywania mężczyzny papierosy bez polskich znaków akcyzy.

W środę policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z kryminalnymi bialskiej komendy ustalili, że 38-letni mieszkaniec miasta podejrzewany jest o rozlewanie i sprzedaż napojów spirytusowych niewiadomego pochodzenia. W trakcie prowadzonych czynności mundurowi ustalili również „klientkę”, która kupiła nielegalny alkohol.

Policjanci weszli do mieszkania zajmowanego przez 38-latka. W trakcie przeszukania ujawnili 13 litrów rozrobionego już alkoholu oraz papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar został zabezpieczony. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku. Zabroniona jest również sprzedaż takiego alkoholu.

(fot. Policja Biała Podlaska)

6 komentarzy

 1. Wielu twierdzi, że nasze państwo łupi obywateli, szczególnie kierowców.
  Zatem proszę o wyjaśnienie mi, dlaczego:
  -alkohol i wyroby tytoniowe są tak tanie (w przeliczeniu, na to ile przeciętny człowiek może sobie tego miesięcznie kupić) ?
  -na paliwo silnikowe jest obniżona stawka VAT ?

 2. Na ruskiej wciąż dostępne.

 3. Skandal bimber w plastikowych butelkach

 4. full service ? popić, popalić i poru…

 5. A mógł pójść po wpis do rejestru i po problemie.

Z kraju