Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszył nabór zgłoszeń do konkursu „Rolnik z Lubelskiego” i „Ekolubelskie 2022″

Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego zaprasza do udziału w dwóch konkursach. W pierwszym, poszukiwani są najlepsi rolnicy zajmujący się uprawą roślin i chowem zwierząt, w drugim zaś ci, którzy stawiają na gospodarstwo ekologiczne.

„Rolnik z Lubelskiego”

Poszukiwani są najlepsi rolnicy zajmujący się uprawą roślin i chowem zwierząt, którzy osiągają wyróżniające wskaźniki produkcji, wdrażają innowacyjne rozwiązania i umiejętnie korzystają z funduszy unijnych. Nie bez znaczenia są też dbałość o estetykę zagrody, osiągnięcia podczas branżowych wystaw i konkursów oraz działania na rzecz ochrony środowiska.

– Zależy nam na tym, aby promować nowoczesne rolnictwo i dobre praktyki na obszarach wiejskich. Chcemy wyróżnić przedsiębiorczych gospodarzy, którzy zachowują wysokie standardy produkcji, a przy tym dbają także o dobro zwierząt i ekologię – przekonuje Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed.

Rolnicy mogą ubiegać się o tytuł w ramach następujących kategorii konkursowych: produkcja zwierzęca; produkcja roślinna; ogrodnictwo; sadownictwo.

Konkurs dedykowany jest osobom prowadzącym gospodarstwo rolne na terenie województwa lubelskiego przez co najmniej 2 lata, które są płatnikami podatku rolnego lub płacą składki na ubezpieczenie społeczne rolników.

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem: https://www.lubelskie.pl/aktualnosci/rusza-konkurs-rolnik-z-lubelskiego-2022/

Ekolubelskie 2022

To już trzecia edycja konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne. Konkurs ma na celu pokazywać dobre praktyki w zakresie rolnictwa ekologicznego i rozpowszechniać wiedzę z tego zakresu oraz prezentować pozytywny wizerunek rolnictwa ekologicznego i lubelskiej wsi.

Do udziału organizatorzy zapraszają rolników, którzy posiadają aktualny certyfikat wydany przez upoważnioną jednostkę certyfikującą i wytwarzają produkty rolnictwa ekologicznego, a także przedsiębiorców rolnych, przetwórców produktów ekologicznych, producentów i sprzedawców płodów rolnych.

Szczegółowy profil uczestnika został wypisany w regulaminie konkursu: https://www.lubelskie.pl/aktualnosci/rusza-trzecia-edycja-konkursu-ekolubelskie/.

Nagrody

W obu konkursach przewidziano dla zwycięzców nagrody pieniężne:
*I miejsce – 2000 zł;
*II miejsce – 1500 zł;
*III miejsce – 1000 zł;
*12 wyróżnień po 500 zł (Rolnik)
*3 wyróżnienia po 500 zł (Ekolubelskie)

Zgłoszenia

Zgłoszenia należy przesyłać do 18 lipca br. (decyduje data wpływu do urzędu) na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin
z dopiskiem: „Rolnik z Lubelskiego 2022” lub „Ekolubelskie 2022” (w zależności od konkursu).

Ogłoszenie wyników i gala

Wybór zwycięzców w obu konkursach nastąpi do 9 września br. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie.

(fot. mat. prasowe)

6 komentarzy

  1. A czy komuś to do czegoś ………. ? I jeszcze te śmieszne dwa tysiące?

  2. Zeby partia pana prezydenta wygrala wybory

  3. CPK uderza w wyborców PiS

  4. Skorzystam może wygram.

  5. Szarik z Michowa wygra, zawsze w6grywa ten stary śmierdzący cap

  6. Jest taki jeden PITBUL z siostrzytowa :-))