690 680 960

Zainstalowała aplikację, z jej konta zniknęło blisko 20 tys. złotych

Mieszkanka powiatu tomaszowskiego straciła blisko 20 tys. złotych po tym, jak zainstalowała aplikację do zdalnego dostępu pulpitu na komputerze. 29-latka dała się oszukać przez osobę podszywającą się pod pracownika banku.

Do tomaszowskich policjantów zgłosiła się 29-letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego, która złożyła zawiadomienie dotyczące oszustwa. Z relacji kobiety wynikało, że zadzwonił do niej rzekomy pracownik banku informując, że jej środki na koncie są zagrożone. Miało dojść do usiłowania wypłaty pieniędzy z jej konta bankowego.

W celu ochrony środków na koncie, kobiecie zasugerowano, aby zainstalowała specjalną aplikację. Nieświadoma zagrożenia 29-latka, postępowała zgodnie z zalecaniami. Po zainstalowaniu aplikacji do zdalnego dostępu pulpitu, zalogowała się do swojej bankowości elektronicznej.

Zainstalowana aplikacja pozwoliła oszustom przejąć dostęp do konta bankowego pokrzywdzonej. Przestępcy zaciągnęli kredyt na dane kobiety na kwotę prawie 40 000 złotych. Przed tym jak kobieta zablokowała konto, oszuści dokonali kilku przelewów na inne konta na łączną kwotę około 20 000 złotych. Sprawą zajmują się policjanci.

(fot. pixabay.com)

12 komentarzy

 1. 29 lat i siano w glowie

  • Dziwisz sie??? Większość osób aktualnie jest trzymanych pod rodziców kloszem do 25tki lub dłużej więc po co komu przestrzenne myślenie? Ale to jest konsekwencja tego że mieszkania w PL są tylko dla bardzo bogatych ludzi, reszta musi założyć chomato kredytu na plecy, dzięki mafiom budowlano-spółdzielczym. Sytuacje mogliby uratować japonczycy oferując domy z drukarki 3D za 50-100tys zł.

  • Jedna szara komórka więcej od kury.

 2. łatwo przyszła kasa łatwo poszła

 3. To nie kobieta , to cyberlachon , potrafią tylko selfi robić nic więcej.

 4. A w ogóle mi jej nie jest żal i to w kilku wyznaniach religijnych.

 5. Ofiara Odmóżdżenia internetowo fejsbukowego oraz choroby współistniejącej czyli klikania we wszystko co da się kliknąć że

 6. A ja mam pytanie: gdzie te wszystkie instytucje, podmoioty i urzędy państwowe które mają za zadanie chronić obywateli? Według nich okradanie i oszukiwanie obywateli jest w porządku dopóki państwo na tym nie traci.

 7. Już z rok czasu pisze się o tym i mówi, a tu jołopy się nadal nabierają. Jakim cudem ktoś o tak wątpliwym poziomie inteligencji posiada tyle pieniędzy na koncie, zapewne to ktoś z PISu.

 8. Kto w obecnych czasach ma 20tys na koncie? Przy zarobkach 2500zl na rękę to niestety niemożliwe.

  • W obecnych czasach, niektórzy, mimo wrodzonej tępoty, maja nawet więcej. I, od czasu do czasu, z przyjemnością rozdają na prawo i lewo.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Królewski pod hasłem: Orzech laskowy w kuchni dworskiej
Międzysołecki Festyn Dożynkowy w Żdanowie
„Weekend z historią” – warsztaty historyczno-kulturowe
Wyścig „na byle czym” i wiele więcej, czyli niedziela nad zalewem
Dożynki gminy Tomaszów Lubelski. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Shantel