690 680 960

W sobotę na obszarze woj. lubelskiego prognozowane są burze

W sobotę w regionie prognozowane są lokalne burze. Będą one aktywne głównie do godzin południowych, następnie zaczną zanikać, bądź odsuną się nad Ukrainę.

Dziś burze w ciągu dnia są prawdopodobne jedynie na południowym-wschodzie i wschodzie województwa lubelskiego. Strefa pofalowanego frontu atmosferycznego przemieszcza się powoli z zachodu na wschód. Jedynie we wschodniej i południowo-wschodniej części regionu zaznaczy się jeszcze ciepłe i wilgotne powietrze. Na pozostałym obszarze zalegać ma chłodniejsze i stabilniejsze.

Ubiegłej nocy na obszarze Podkarpacia rozwijały się jeszcze burze, które przesunęły się na południowy-wschód naszego regionu. Burze będą aktywne głównie do godzin południowych, następnie zaczną zanikać, bądź odsuną się nad Ukrainę.

Opady w burzach mogą sięgnąć 15-25 mm, miejscami do 35 mm. Wiatr do 60 km/h, punktowo drobny grad. W godzinach popołudniowych i wieczornych burze w powiatach na wschodzie i południowym-wschodzie woj. lubelskiego nie powinny już występować.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów i lokalnych burz

Ubiegła doba i wyładowania atmosferyczne nad Polską

(fot. lublin112.pl, blitzortung.org)

4 komentarze

 1. G…. prawda. Od środy codzienne zapowiadane były burze i ulewy a jedyne co się leje to żar z nieba

  • Były burze i były ulewy, ale jak się nie potrafi korzystać z narzędzi pogodowych to potem widać w komentarzach heheheh Spało się na geografii jak mówili, w jaki sposób i gdzie powstają burze hahaha? Śmieszą mnie zawsze takie komentarze ludzi, którzy myślą, że jak prognozują burze, to właśnie u niego nad głową hahahaha. Każda prognoza publikowana na tej stronie miała pokrycie w tym, co działo się w pogodzie hehehe, no ale to trzeba rozumieć, jak powstają burze i analizować, gdzie one były
   bajo ! poczytaj tam o pogodzie trochę hehehehe

   • Studętkom jezdem, to se tak myślem, że;

    Panie Pogodowy bimer… niepotrzebnie się tu wypyszczasz, bowiem, jak sie już pisze artykuł z przepowiedniami to powinny one być napisane nie „uczonym” bełkotem, tylko w języku zrozumiałym dla najgłupszego z najgłupszych czytelników, a wcześniej sprawdzone u mądrzejszych „pogodziarzy”.
    Zeby nie trzeba było przeglądać stu stron o podobnie bełkotliwej treści.
    Krócej, konkretniej i trafniej np. z dokładnością obszaru Miasta Inspiracji (dawniej: Lublin, jakby kto nie wiedział).

    • Na przykład: Zachmurzenie duże, z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady. Wiatry słabe i umiarkowane z kierunków zmiennych, temperatura bez większych zmian. Pod wieczór, na krańcach wschodnich, możliwe burze.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!