Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zadzwoniła do niego „pracownica banku”, dostał „specjalny kod techniczny”. Miał telefon z prokuratury

Do 36-letniego mieszkańca powiatu ryckiego zadzwoniła kobieta podająca się za pracownicę banku. Poinformowała go, że ktoś próbuje na jego dane wyłudzić kredyt. Aby ochronić swoje pieniądze, na polecenie dzwoniącej, 36-latek zaciągnął kredyt w kwocie 30 tysięcy złotych. W porę jednak się opamiętał.

Mieszkaniec powiatu ryckiego zgłosił się na policję i powiadomił, że próbowano go oszukać na kwotę 30 tys. złotych. Mężczyzna relacjonował, że zadzwoniła do niego kobieta i podała się za pracownicę banku.

Rozmówczyni twierdziła, że ktoś chce wyłudzić na niego kredyt w wysokości 10 tysięcy złotych. Ponadto sprawca próbował zmienić numer telefonu podanego przez 36-laka do kontaktu z bankiem. Kobieta dodatkowo wypytywała mężczyznę o miesięczne wpływy na konto. Następnie „przełączyła” go do innego pracownika, który potwierdził wcześniej przekazane mu informacje. Po czym namówił go do zaciągnięcia kredytu w kwocie 30 tysięcy złotych. 36-latek wykonał polecenie i wypłacił w swojej placówce bankowej powyższą kwotę.

Następnie 36-latek miał wpłacić pieniądze we wpłatomacie za pomocą podesłanego mu „specjalnego kody technicznego”. W porę jednak mężczyzna zorientował się, że ktoś próbuje go oszukać i zerwał kontakt z dzwoniącymi. Ci jednak nie poddawali się i po krótkim czasie z numeru stacjonarnego ponownie się z nim skontaktowali.

Tym razem dzwoniący podał się za przedstawiciela prokuratury z Warszawy i stanowczo polecił 36-latkowi wpłacić pieniądze. To utwierdziło mężczyznę, iż ma do czynienia z oszustami i po definitywnym zerwaniu kontaktu telefonicznego, powiadomił policję. Ryccy policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

20 komentarzy

 1. sobie mogą… tu nie hameryka…. wlazł na Twój teren i strzelasz w majestacie prawa tu kraina złodziei i oszustów prawo od lat układane dla kulczyków i podobnych. trup dublera leży w trumnie a oryginał w Meksyku

 2. Czy ktoś mi odpowie jak w erze gdzie każdy numer telefonu musi być zarejestrowany na konkretną osobę takie coś przechodzi i trzeba prowadzić żmudne postępowanie w sprawie?

  • Żyjemy w erze (używając twojego słownictwa), że istnieją programy, z których mogę do ciebie zadzwonić a ty będziesz mocno zdziwiony, że numer dzwoniącego to… twój numer 🙂

 3. jakim trza być nieplnosprytnym żeby się da wkręcić typowtypowy katolik rydza

 4. 36 lat + powiat rycki/po raz kolejny/ = głąb intelektualny

  najmłodszy głąb miesiąc , brawooo

  • Dla ciebie ktoś, kto nie dał się oszukać jest głąbem?
   To kim ty jesteś w takim razie?

   • dzbanie kwadratowy co trzeba mieć zamiast mózgu aby dać się zmanipulować przez telefon gdzie wszędzie słychać o tego typu sytuacjach ale nie w Rykach.
    Ten kto nie dał się oszukać jest głąbem ?—zastanów się co tam napisałeś

    • Odezwał się idiota bez rozumu, który już sam nie wie co pisze.
     Przecież to ty głupolu sam nazwałeś osobę z artykułu „głąbem intelektualnym”.
     „?” nie tylko nie nazwał tej osoby głąbem ale ciebie zapytał dlaczego kogoś, kto nie dał się oszukać nazwałeś głąbem.
     Nie potrafisz zrozumieć prosto zadanego pytania???

    • Głąbie sam sprawdź co napisałeś i postaraj się zrozumieć zadane pytanie.

    • Lepiej sprawdź dokładnie co sam napisałeś?
     I przestań pajacować bo robisz z siebie pośmiewisko.
     Chyba, że nie jesteś w stanie zrozumieć ani własnych słów ani pytań do ciebie kierowanych.
     Ale wtedy masz odpowiedź kto jest głąbem.

 5. Zemsta mechanika

  Hahahahaha

 6. Ty Mi Tu nie...

  Specjalny kod techniczny… kurde, jaki ja niedoinformowany jestem, o specjalnym (dla Polaków) zbożu technicznym to słyszałem, ale o technicznym kodzie nie…

 7. Głąb, głąbem pogania. Takie komentarze.

  • Odezwał się idio*a, który w każdym temacie musi udowodnić swoje upośledzenie umysłowe.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo