Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Oszustwo „na link z OLX” niestety nadal działa

Mieszkanka powiatu świdnickiego padła ofiarą oszustwa w trakcie sprzedaży materaca na portalu ogłoszeniowym. 48-latka straciła blisko 6 tys. złotych.

Mieszkanka gminy Mełgiew wystawiła do sprzedaży materac i skontaktowała się z nią osoba zainteresowana zakupem przedmiotu. Wysłała pokrzywdzonej link, po kliknięciu którego kobieta zalogowała się do swojego banku.

Niestety tym sposobem oszuści zdobyli dostęp do jej bankowości internetowej i finalnie przelali z jej konta kwotę 5900 złotych. Sprawą zajmują się świdniccy policjanci.

Jak uniknąć oszustwa?

Nie klikajmy w przesłane w wiadomości linki do płatności oraz czytaj uważnie SMS-y autoryzacyjne. Zapoznajmy się z regulaminem portalu ogłoszeniowego i zwracajmy uwagę jak prawidłowo dokonać transakcji.

Jeżeli niefortunnie staniemy się ofiarą przestępstwa, należy niezwłocznie skontaktować się telefonicznie z swoim bankiem w celu zablokowania dostępu do rachunku lub karty bankomatowej.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. Dziadek ze "slamsowa"

  Niestety nadal działa i będzie działał, dopóki nasza niewątpliwie kochana policja nie weźmie się solidnie do pracy

  • Nigdy nie wygrasz z metodami opartymi o inżynierię społeczna. Mając kamizelkę odblaskowa i kask i drabinę wejdziesz do każdej firmy zawsze i wszędzie.

  • Chyba raczej dopóki ludziom nie przybędzie rozumu w głowie. Te oszustwa są tak prymitywne, że jest po prostu niewiarygodne, iż cały czas znajdują się chętni do ogolenia.

 2. UWAGA: JA SPRZEDAJE TEŻ CZĘSTO NA OLX, OSTATNIO OTRZYMUJE INFORMACJE ŻE NAJPIERW KTOŚ CHCE ID OGŁOSZENIA, ŻE NIBY NIE MOŻE WEJŚĆ NA OGŁOSZENIE Z TELEFONU I KUPI TO PRZEZ KOMPUTER, potem na emaila dostaje się informacje o sprzedaży swojego towaru i żeby kliknąć w linka ws. otrzymania wpłaty.,…uważajcie na takich iiidiotów

 3. Na olx wystawiane są lipne ogłoszenia.
  Policja pomimo zgłoszenia oszustwa i informowania o kolejnych trefnych ogłoszeniach nie potrafią przerwać procederu czy zatrzymać sprawcy.
  Wniosek policja jest tak nieudolna jak ich komendant.

  • No nie opowiadaj że policja nic nie umie – jednak komendant z głośnika rozwalił strop i sufit, czyli coś tam potrafią.

Wiadomości z info112