Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zabytkowe auta zjechały na rajd. Dzisiaj będą w Zawieprzycach i Kozłówce

Wczoraj w Lublinie rozpoczął się zorganizowany przez Automobilklub Lubelski Rajd Pojazdów Zabytkowych. Dzisiaj kolejna część atrakcji.

W piątek ruszył XXXI Lubelski Rajd Pojazdów Zabytkowych. Choć początkowo organizatorzy planowali pierwsze atrakcje na terenie Stadionu Arena Lublin przy ul. Stadionowej, to program uległ niewielkiej zmianie. Najpierw uczestnicy pojawili się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy przy ul. Grygowej. Tam można było przyglądać się rywalizacji załóg podczas prób sportowych.

Dzisiaj, w drugim dniu imprezy, rajd ma charakter turystyczno – krajoznawczy. Przed południem zawodnicy wyruszyli z parkingu przy Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie aby udać się do Zawieprzyc, gdzie trwa właśnie X Historyczna Majówka. Finałową atrakcją będzie Konkurs Elegancji, który zorganizowano w przepięknej scenerii Parku Pałacowego Zamoyskich w Kozłówce w ramach Nocy Muzeów.

Lubelski Rajd Pojazdów Zabytkowych objęty jest patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Prezydenta Miasta Lublin zaś patronem medialnym wydarzenia jest portal lublin112.pl

(fot. lublin112, nadesłane Katarzyna&Rafał Łabędź)
2017-05-20 14:00:59

7 komentarzy

  1. Zastanawiam się co ładniejsze – Triumph czy Prosiak 356?
    Fajnie, że tyle ludzi ma czas i cierpliwość zajmować się starymi autami.

    • To się nazywa hobby – w przeciwieństwie do Ciebie który siedzi przy kompie i wszystko komentuje – ale to tez forma hobby XXI wieku.

  2. A dzieci w Polsce głodują !!

  3. Ciekawe kiedy bimber wstawi komentarz nt swojej bmw e60 z lososiowa skora… czekamy, bo i tematyka adekwatna – stare graty z dusza;)

    • Ten gość powinien się leczyć psychiatrycznie. To nie jest już trollowanie, ale poważna choroba psychiczna.

Wiadomości z info112