Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zabrali auto pozostawione na posesji, roztrzaskali je w przydrożnym rowie. Kierujący był pijany (zdjęcia)

Dwaj mężczyźni odpowiedzą za krótkotrwałe użycie pojazdu. 38 i 20-latek zabrali stojące na posesji audi, w którym znajdowały się kluczyki, a następnie ruszyli w podróż drogą krajową nr 2. Ich przejażdżka zakończyła się w przydrożnym rowie.

Do zdarzenia doszło w nocy z 11 na 12 sierpnia na terenie gminy Międzyrzec Podlaski w powiecie bialskim. Policjanci ustalili, że dwaj mężczyźni wykorzystując fakt pozostawienia na jednej z posesji otwartego auta wraz z kluczykami odjechali nim.

Podróż jednak szybko się zakończyła, ponieważ kierujący pojazdem w miejscowości Tłuściec na krajowej 2 zjechał do rowu, auto zaś uderzyło w skarpę. Mundurowi ustalili, że za kierownicą pojazdu siedział 38-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski. W chwili zdarzenia mężczyzna miał w organizmie 3 promile alkoholu. Co więcej, nie posiadał uprawnień do kierowania, ponieważ stracił je za jazdę w stanie nietrzeźwości. Razem z 38-latkiem podróżowali dwaj pasażerowie.

Mężczyźni trafili pod opiekę medyków, a następnie do policyjnego aresztu. W czwartek zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu usłyszeli 38-latek oraz jego 20-letni kolega. Starszy z mężczyzn odpowiadał będzie również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, będąc już skazanym przez sąd za kierowanie autem w podobnym stanie. Odpowie też za popełnione wykroczenia. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zabrali auto pozostawione na posesji, roztrzaskali je w przydrożnym rowie. Kierujący był pijany (zdjęcia)

Zabrali auto pozostawione na posesji, roztrzaskali je w przydrożnym rowie. Kierujący był pijany (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

12 komentarzy

 1. A pałowanie? Czy grozi mu pałowanie? Dla tego typu przestępców jedyny rodzaj kary, który może przynieść pozytywne skutki, to publiczna chłosta.
  Dostanie kolejny, nawet dożywotni zakaz, dostanie zawiasy i będzie się z tego śmiał.

 2. Czemu to nie jest kradzież tylko krótko coś tam ? Chore prawo mamy, rozwalili komuś samochód i nie odpowiedzą za to.

  • Bo właściciel nie zadbał o wystarczające i należyte zabezpieczenie przedmiotu – zostawił otwarte z kluczykami w środku, na posesją, na którą sprawcy mogli wejść. Na tym samym oprze się ubezpieczyciel odmawiając wypłaty.

 3. Na wlasmej posesji nie musial zabezpieczać.wlazło bydło i ukradlo

 4. Stwórzmy w Lublinie metrolejbus!

 5. Nie ma sprawiedliwości na świecie. Roztrzaskali ałdicę, a nie roztrzaskali sobie ryjów.

 6. Patrząc na wiek tej „80” to powinni też odpowiadać za zniszczenie zabytku ?

 7. No i po ubezpieczeniu.

 8. moze ta 80-tka to i zabytek ale sie nie sypie jak A6 albo jakies gowno E- I;LES TAM….

Z kraju