690 680 960

Zabrał kluczyki pijanemu ojcu i powiadomił policję

Radzyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę audi. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pojazdu mając ponad 3 promile alkoholu. O wszystkim mundurowych powiadomił syn 44-latka, który wyczuł od ojca woń alkoholu.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę przed godziną 21 w jednej z miejscowości w gminie Komarówka Podlaska w powiecie radzyńskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierujący pojazdem marki Audi może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Kiedy na miejsce dotarli policjanci, 19-letni mieszkaniec gm. Komarówka Podlaska oświadczył, że to on wezwał mundurowych. Dodał, że jego ojciec kierował audi będąc pod działaniem alkoholu. Młody mężczyzna widział, jak ojciec wyjechał z posesji sąsiada po czym poruszał się drogą publiczną i przyjechał na posesję.

19-latek dodał, że w rozmowie z ojcem wyczuł od niego woń alkoholu i zabrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę. Jak się okazało po badaniu alkomatem, 44-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Co więcej, nie posiada on uprawnień do kierowania.

Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenie.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

11 komentarzy

 1. Ech, wychował ty syna… 😉

 2. Czyli wiadomo na kim wzorował się Walaszek tworząc rudego z blok ekipy.

 3. „kierujący pojazdem marki Audi może znajdować się pod wpływem alkoholu.” – gdy się ogląda, co ta drogowa hołota wyprawia na drogach, to trudno nie odnieść takiego wrażenia wobec większości kierujących tą marką pojazdów.

 4. Może zapobiegł tragedii. Brawo!

 5. Brawo dla syna!

 6. brawo dla chłopaka, prawdopodobnie uratował życie swojemu ojcu jaki i innym których mógł ojciec na drodze pozabijać. Mam nadzieję że ojciec to doceni a nie skarci chłopaka… chociaż wątpliwe jak chłop ma wodę z mózgu…

 7. Krzysztof,, Ochota,,

  Pomogłoby tu ręczne tłumaczenie przez Policję i zakaz chlania przez pół roku. Codzienny pomiar trzeźwości obowiązkowo.

 8. Pewnie poklocil się ze starym, ojciec mu coś nawrzucał, nie dał samochodu albo kasy i dlatego młody zawiadomił policję. Troski o zdrowie i życie ojca a tymbardziej o zdrowie i życie innych uczestników ruchu tu nie podejrzewam.

  • A ja podejrzewam. Widocznie syn ma więcej rozumu niż ojciec. Współczucia dla chlopaka

 9. Brawo dla chłopaka, wszyscy powinni brać z niego przykład, a nie udawać, że nie widzi się problemu jakim się pijani kierowcy!!!

 10. Taki syn to skarb

Kursy walut

 • USD 3.975zł -0.05%
 • GBP 5.0198zł 0.11%
 • EUR 4.3542zł -0%
 • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas