Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zabił dwa gołębie, stanie przed sądem

Bialscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który uśmiercił dwa gołębie. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek po południu policjanci z Białej Podlaskiej otrzymali zgłoszenie o uśmierceniu dwóch gołębi na jednej z posesji w mieście. Zgłaszający poinformował mundurowych, że zdarzenie miało miejsce podczas jego nieobecności.

Gdy mężczyzna powrócił do miejsca zamieszkania zauważył przy gołębniku znanego mu osobiście mężczyznę. Ten nie potrafił logicznie wyjaśnić, co tam robił i w obecności właściciela opuścił posesję. Po chwili okazało się, że w gołębniku znajdują się dwa martwe ptaki.

Po zgłoszeniu policjanci zatrzymali 46-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył spożytym alkoholem. Podczas przesłuchania 46-latek przyznał się do winy i usłyszał zarzut. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Wczoraj wobec 46-latka zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

(fot. Policja Biała Podlaska)

19 komentarzy

  1. Dziś zauważyłem, że dziki kot zabił sikorkę – co mu za to grozi?

  2. Ja się często jeździ autem to widać ile tego leży rozjechanego na drogach.To co niektórzy to pewnie dożywocie by dostali za psy koty szczury i inne gady.

    • glosuj dalej na pis a zanim pierdniesz to bedziesz musial podanie do starosty złożyć o zgode na oddanie gazu w atmosfere

  3. Niektórzy komentujący to nie wiem… Chyba całe życie pod klatką albo przy trzepaku spędzili. Hodowlany gołąb to co innego niż gołąb miejski. Ludzie za nie płacą spore pieniądze. To tak jakby na podwórko wszedł „somsiad” i Wam psa zamordował. W ogóle umyślne mordowanie ptaka – serio? To trzeba mieć nierówno pod kopułą. Najpierw ptak, później pies a na końcu człowiek. Na badania psychologiczne gościa wysłać, do szpitala psychiatrycznego czy coś. Powinien być pod ścisłą obserwacją.

  4. Gdzie my żyjemy? Normalnym kraju?

  5. Dwa lata za gołebie? A kilka lat temu pisano, że Ukrainiec, który zabił 4 młode osoby bo nie zatrzymał się na stopie dostanie TYLKO 8 lat.