Zaatakowali kobietę na przystanku i okradli. Sprawcy użyli gazu

Bialscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą przed sądem za rozbój na mieszkańce Białej Podlaskiej. Jeden z zatrzymanych odpowie dodatkowo za posiadanie środków odurzających.

W połowie stycznia na przystanku przy ul. Piłsudskiego w Białej Podlaskiej doszło do rozboju na kobiecie. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że około godz. 17:30 została zaatakowana przez nieznaną osobę. Sprawca zaszedł ją od tyłu, prawdopodobnie rozpylił gaz, a następnie zabrał jej torebkę, w której znajdował się portfel z pieniędzmi i telefon. Wartość strat pokrzywdzona oszacowała na kwotę około 600 zł.

Bialscy funkcjonariusze odzyskali skradziony telefon oraz następnego dnia po zdarzeniu odnaleziona została przez przypadkowego świadka torebka wraz z dokumentami należąca do pokrzywdzonej. Mundurowi ustalili personalia mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. Okazało się, że jest to 34-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej i jego 30-letni znajomy z gminy Konstantynów. Mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia. Dodatkowo w trakcie zatrzymania 30-latka, w kieszeni jego kurtki policjanci ujawnili woreczek z suszem roślinnym. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to marihuana.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Odpowiadać będą w warunkach recydywy. Co więcej, 30-latek odpowie również za posiadanie środków odurzających. W przypadku obydwu mężczyzn Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

Za popełniony czyn grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

(fot. Policja Biała Podlaska)

Zobacz również

3 komentarze

 1. Szwagier Paderyszczyka siory Mańki brat rodzony

  Utylizacja. Bo po co taki człowiek żyje? Po co taki człowiek żyje? Wyrwać chwasty.

 2. Nstępni którym „grozi 12 lat ” .Szkoda ze w takich przypadkach nie znamy ciągu dalszego ,czyli ile z tych „grożących 12 lat ” faktycznie dostali

 3. Za samo to że porwali sięna kobietę wyrok powinien być x2

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku