Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Zaatakował kobietę w ciąży, gdyż nie miała maseczki. Nie każdy ma obowiązek zakrywania twarzy (foto)

Agresję może wywołać nawet brak zakrytej twarzy u idącej ulicą osoby. Tego typu przypadek był m.in. w piątkowy wieczór w Lublinie. Tymczasem okazuje się, że zupełnie bezpodstawny. Należy pamiętać, że nie każda osoba niezakrywająca ust i nosa łamie obowiązujące przepisy.

158 komentarzy

 1. Ci którzy uważają, że zakrywanie ust i nosa ich przerasta nie powinni zbliżać się do innych ludzi na mniej niż 10 metrów. Powinni obchodzić osoby zamaskowane szerokim łukiem.

  • OK. Nie zbliżaj się do mnie w maseczce na mniej niż 10m, bo mam podejrzenie, że jesteś chory.

   • Moja maseczka chroni ciebie, brak twojej zagraża mi. Dlatego to ty trzymaj dystans. No chyba, że twoim celem jest posyłanie ludzi do piachu.

    • Tak Ci się tylko wydaje. Jesteś kolejnym przykładem łatwowierności. Dałeś sobie wmówić, że zakładając maseczkę, chronisz innych. Muszę Cię rozczarować. Niestety nie! Jeżeli jesteś zarażony, jedynie izolacja chroni mnie przed zarażeniem od Ciebie.

 2. Ludzka głupota podobnie jak wszechświat granic nie ma. Nasze tolerancyjne społeczeństwo tylko swoje zdanie toleruje a w imię wolności jest w stanie prześladować każdego kto ma zdanie odmienne.

  • Jeżdżę rowerem bez maseczki bo się duszę.Ile to razy usłyszałem ,,A gdzie maseczka” Przez to w społeczeństwie robi się nienawiść do osób, które nie mają maseczki.Kwestia dni jeden na drugiego będzie dzwonił i zgłaszał Policji.Oby NIE

 3. jest alternatywa maseczka lub przyłbica-ona nie przeszkadza w oddychaniu! wiec w czym problem! mozna-mozna.

 4. Przepis to przepis. Widziałam wczoraj sytuację, podczas której starsza Pani zwróciła uwagę kilku nastolatkom, aby włożyły maseczki, a nie trzymały je przypięte przy nerkach.
  Na to oburzone – małolaty – zaczęły szarpać kobietę, wulgarnie się w stosunku Jej obnosiły i komentowały, że nie po to robiły sobie pełen makijaż, aby teraz kawałkiem szmaty zakrywać.
  Dobrze, że odwaga przechodniów była na poziomie i udało się pomóc starszej kobiecie, którą małolaty przewróciły i wylały na nią jakiś napój …

  • i sie zaczęło,po co było ta chołote wypuszczać,gdzie straz i policja?aby wlepić gówniarom mandaty,dobrze ,że galerie zamknięte bo te małoletnie galerianki co rusz by maski w podziemnych parkingach zdejmowały

 5. A od kiedy to ulica jest miejscem publicznym ?????? Nie ma takiego zapisu ! Palic rowniez nie wolno tylko w miejscach publicznych,na ulicach jednak mozna isc palac paierosa . Nie ma zatem zadnego obowiazku noszenia masek na ulicach,zwlaszcza biorac pod uwage fakt ze wirus ten nie jest grozniejszy od zadnego innego a ilosc zmarlych z tzw powodu jest gruuuubo naciagnieta . Ludzie ,edukujcie sie bo tylko to czyni z was ludzi. Ciemnej masie latwo nalozyc kagance a zanajda sie i tacy ktorzy beda gorsi od policji . Nadgorliwosc gorsza od faszyzmu!

 6. Poczekajcie jeszcze chwilę, będziecie jedli te maseczki bo nic innego nie bedzie

 7. Tak rząd sterroryzował Polaków! Państwo sparaliżowane, sądy, urzędy, szpitale, ludzie zastraszeni na ulicach lub chowający się w domach, kredyt za kredytem, kretynizm poganiajacy idiotyzm, a coraz więcej ludzi chorych i umierających, coś tu chyba nie działa?!

 8. Te przepisy są tak głupie, że nie wiem. Każdy może powiedzieć, że on ma problemy z oddychaniem i nie musi przedstawiać zaświadczenia. Okaże się, że 100% Polaków nie musi chodzić z zakrytą twarzą. A na rynku jest wiele beznadziejnych maseczek i każdemu się w takich źle oddycha.

 9. Olać maseczki. Wcale nie ma śmierci ani jakiejś lipy. Wszystko jest normalnie, a straszą szczytem zachorowań, który co tydzień na być za tydzień i tak od 2 miesięcy. Teraz modna jest druga fala. Niby czego. Druga fala niczego? Masakra.
  Sciema.

 10. Budzą się ludzie i poznają prawdę , to dobrze … ale trolle i nieświadomi donosiciele żyć nie dają ,