Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Za szybko, na „podwójnym gazie”, bez pasów i badań technicznych

Przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym, jechał po alkoholu i bez pasów. Pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych.

W środę przed południem na drodze krajowej nr 63 radzyńscy policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Volkswagen. Jego kierowca przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 25 km/h.

Jak się okazało, mężczyzna jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, co więcej był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 48-latek miał niemal promil alkoholu w organizmie. Co więcej, pojazd którym podróżował mężczyzna nie posiadał aktualnych badań technicznych, za co mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny.

Za popełnione przestępstwo funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz kierowca stanie przed sądem. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

8 komentarzy

 1. To teraz bedzie jezdził bez kwitów proste. Ilu letni wieśwagen 25-30 ?

  • Bez lejców, ale za to z zakazem. Ale nie ma się czym chwalić. To dopiero pierwszy do kolekcji.

 2. Od jakiegoś czasu przyłączyłem się usprawiedliwiania nieprzestrzegania nieżyciowych przepisów i bzdurnych ograniczeń prędkości. Kolejną głupota jest zakaz jazdy pod wpływem alkoholu – jest on głupi i powstał tylko, żeby robić problemy kierowców i łupić na kasę nas kierowców.
  Dlatego poza podniesieniem limitów prędkości(bo obowiązujące ograniczenia są głupie, przez co kierowcy się do nich nie stosują), należy także podnieść dopuszczalny poziom alkoholu we krwi.

  • Ty tak poważnie czy czy jedynie masz IQ na poziomie 50?

  • kierownik paleciaka

   @Franiu, posiadanie uprawnień na prowadzenie trzykołowego rowerka nie jest jednoznaczne z byciem kierowcą. Tak że nie przypisuj sobie umiejętności których nie posiadasz.

 3. To jeszcze raz dziś go może złapią.

 4. Do pudła wsióra dolonego.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo