690 680 960

W Lublinie rozpoczynają się Mistrzostwa Świata FIFA U-20. Będą utrudnienia w ruchu i dodatkowe autobusy

Już od dzisiaj będą wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w pobliżu Areny Lublin. To w związku z rozpoczynającymi się Mistrzostwami Świata FIFA U-20.

W czwartek na Arenie Lublin rozegrany zostanie pierwszy mecz w ramach Mistrzostw Świata FIFA U-20. O godz.18.00 naprzeciw siebie staną reprezentacje Tahiti i Senegalu. Łącznie na lubelskim stadionie odbędzie się dziewięć meczów. W piątek 24 maja zagrają Honduras z Nową Zelandią, w niedzielę 26 maja Senegal z Kolumbią, w poniedziałek 27 maja Honduras z Urugwajem w środę 29 maja Kolumbia z Tahiti a w czwartek 30 maja Norwegia z Hondurasem. Kolejne trzy mecze, już z fazy pucharowej odbędą się w poniedziałek 3 czerwca, wtorek 4 czerwca i we wtorek 11 czerwca, kiedy to zostanie rozegrany półfinał Mistrzostw.

O ile na czas rozgrywek kierowcom udostępnione zostało całe rondo przy Gali, gdzie od kilku miesięcy trwa jego przebudowa, to jednak jedyna dobra wiadomość jeżeli chodzi o ruch drogowy. W dni, w które odbywać się będą mecze, część ulicy Lubelskiego Lipca ’80 w okolicach stadionu będzie wyłączona z ruchu. Nieprzejezdny będzie odcinek od ul. Stadionowej do ul. Cukrowniczej, kierowcy będą musieli korzystać z ul. Krochmalnej. Zmiana organizacji ruchu ma być wprowadzana trzy godziny przed rozpoczęciem meczu, kończyć się zaś dwie godziny po jego zakończeniu.

Co ważne, kibice udający się na mecze, nie będą mogli wjeżdżać na parking przed stadionem gdyż są one przeznaczone wyłącznie dla autokarów. Miasto wyznaczyło cztery dedykowane im bezpłatne parkingi które znajdują się przy Hali MOSiR i Aqua Lublin, na placu Zamkowym, w galerii VIVO oraz przy Targu pod Zamkiem. Dodazd na stadion ma się odbywać komunikacją miejską. Oprócz regularnych linii autobusowych nr 1, 13, 25, 30, 34, 45 oraz trolejbusowych nr 152, 154 i 161 uruchomione zostaną specjalne autobusy oznaczone ARENA. Kursować one będą po trasach: Gęsia – Jana Pawła II – Nadbystrzycka – Muzyczna – Arena Lublin, Węglin – al. Kraśnicka – Orkana – Armii Krajowej – Bohaterów Monte Cassino – Zana – Filaretów – Głęboka – Muzyczna – Arena Lublin, Zbożowa – Sławinkowska – Willowa – Ducha – al. Sikorskiego – Popiełuszki – al. Długosza – Al. Racławickie – Lipowa – Narutowicza – Muzyczna – Arena Lublin 01, Paderewskiego – Choiny – Elsnera – al. Kompozytorów Polskich – al. Smorawińskiego – Popiełuszki – al. Długosza – Al. Racławickie – Lipowa – Narutowicza – Arena Lublin, Węglarza – al. Spółdzielczości Pracy – al. Andersa – Lwowska – al. Unii Lubelskiej – Arena Lublin oraz Świdnik – al. Lotników Polskich – Niepodległości – Kosynierów – Racławicka – al. Lotników Polskich – al. Jana Pawła II – Lublin – al. Witosa – Krańcowa – Droga Męczenników Majdanka – Wolska – Plac Bychawski – Arena Lublin 01. Kolejny autobus będzie kursował z parkingu przy Targu pod Zamkiem pod Arenę Lublin.

(fot. materiały organizatora)

6 komentarzy

  1. Czyli nie ma problemu,że w tym samym czasie w niedziele odbędzie się mecz żużla?

    • Żużel jest na Z5 od 16.30, MŚ U20 na Arenie od 18.00. Co najwyżej będzie mniej miejsc parkingowych na Stadionowej dla kibiców piłki nożnej. Z resztą mecz chyba Senegal – Kolumbia, tłumów bym się nie spodziewał, chociaż to rywale grupowi Polski.

      • Akurat to chyba najciekawszy mecz z meczy grupowych odbywających się na Arenie, do tego w weekend i bilety są już niedostępne. Fajnie by było jakby Polska z 3 miejsca wyszła z grupy i zagrała u nas w meczu 1/8 M40, choć jak będzie wyżej w grupie, to jeszcze lepiej 🙂

  2. Czarno to widzę

  3. Już widzę sytuację żeby gdziekolwiek dojechać..

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dni Janowa Lubelskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Zenek Martyniuk
Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach