690 680 960

Za pomocą drona sprawdzą, czym mieszkańcy Łęcznej palą w piecach (zdjęcia)

Mieszkańców Łęcznej, którzy w piecach spalają śmieci, czekają ciężkie czasy. Straż miejska wypowiedziała im wojnę. Do tropienia osób zatruwających środowisko będą używać drona.

Straż miejska w Łęcznej, podobnie jak w Lublinie czy w Świdniku, będzie wykorzystywała specjalistycznego drona do sprawdzania, czym mieszkańcy palą w piecach. Właśnie zaprezentowany został Mobilny System Obserwacji i Wspomagania Analizy Powietrza, który znalazł się na wyposażeniu strażników. Jak zapowiedziano, kontrole mają się rozpocząć już wkrótce.

Strażnicy miejscy korzystając z drona, będą dokonywać pomiarów zanieczyszczeń powietrza, analizując dym wydobywający się z komina domu. Ma to na celu wykrycie gospodarstw domowych, w których spalane są niewłaściwe produkty. To zaś doprowadza do zatruwania powietrza, na co skarży się wielu mieszkańców miasta.

Z tego typu rozwiązania korzystają już od dłuższego czasu strażnicy miejscy w Świdniku. Dzięki temu udało się namierzyć wiele osób, które spalały śmieci w domowych piecach. Użytkowany przez nich dron posiada aparaturę, która wykrywa gdzie spalana jest np. guma, plastikowe butelki czy też inne tworzywa sztuczne.

(fot. UM Łęczna)

30 komentarzy

  1. Karać, karać i jeszcze raz karać brudasów i trucicieli. Komentarze porażają jaka ciemnota i brak świadomości, że truje nie tylko siebie ale cała okolicę. Na wódę i fajki kasa jest tylko na opał szkoda. Dlatego karać bezlitośnie dziadów aż się tałatajstwo nauczy żyć w cywilizowanym świecie a nie pier.. średniowiecze.

  2. Oczywiscie jestem za karaniem trucicieli ale to najlepiej zrobiła by ustawa antysmogowa ,w której jest termin do kiedy można uzywać kopciucha ,a póżniej kto nie wymieni to płacze i płaci kary ,ale niestety takiej ustawy w naszym województwie nie uchwalono .A jedyne co mogą poprawić takie zabawki ,to stan kieszeni osoby lub firmy która je sprzedala lub wypożyczyła

  3. Domre jaja, drogi dziurawe mogę podać przykłady Wólka , Łańcuchów, Leopoldów, a wy drona kupujecie, kiedyś ludzie palili byle czym i żyli i dalej żyją, samochodami się zajmijcie a nie ludziom w kominach grzebiecie

  4. W Niedrzwicy też by się przydało zbadać czym palą.Ludzie sami siebie trują i dziwią się czego tylu pacjentów na onkologi…

  5. Do Piotr ,widać ze uległeś propagandzie ze to samochody produkują smog .A czujesz latem jakis smog ? Bo ja nie .Za to teraz nie tylko czuję ale i widze jakie zaslony dymne stawiają co niektorzy ze swoich kominów ,wystarczy kilka wdechów i już czlowiek zaczyna sie dusić .Tylko ustawa tu cos zmieni a nie jakieś śmieszne latajace zabawki

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku