Z redakcyjnego maila: – Czyżby miastu zabrakło pieniędzy na kilkaset metrów ulicy? Trochę wstyd

Od naszego Czytelnika otrzymaliśmy maila z nagraniem prezentującym stan nawierzchni drogi wyjazdowej z cmentarza na Majdanku. – Trochę wstyd przed osobami z innych miast, odwiedzającymi groby swoich bliskich – pisze Czytelnik.

Od naszego Czytelnika otrzymaliśmy maila, w którym opisuje stan nawierzchni drogi wyjazdowej z cmentarza na Majdanku. Jednocześnie pyta, czy naprawdę ciężko było wyrównać, chociażby żwirem, ubytki w nawierzchni drogi, którą za chwilę przejadą tysiące pojazdów?

– W związku ze zbliżającymi się dniem Wszystkich Świętych i związanym z tym zwiększonym ruchem w okolicach cmentarzy pragnąłbym zwrócić uwagę na stan drogi wyjazdowej z największego cmentarza w Lublinie – cmentarza na Majdanku. Kilkusetmetrowy i dość wąski odcinek drogi, a zarazem jedyny wyjazd (w najbliższym czasie) z tego cmentarza pokryty jest całkowicie ubytkami. Również remont skrzyżowania niedaleko tej największej w Lublinie nekropolii budzi wiele wątpliwości, a zwłaszcza zwężenie drogi, które powstało w miejscu remontu. Przejazd przez tą drogę w ubiegłych latach w okresie Wszystkich Świętych zawsze był związany ze spędzeniem pewnego czasu w korku, w tym roku dochodzi do tego jeszcze wyżej wspomniany remont i zwężenie drogi (które na dzień dzisiejszy wydaje się lekko absurdalne, ponieważ nie widać tam aż tak bardzo rozwiniętych robót drogowych, a większość z nich prowadzona jest w tej chwili na chodnikach) – czytamy w mailu od Czytelnika.

Na koniec padają pytania:

– Czy naprawdę tak ciężko byłoby wyrównać te ubytki żwirem i zrobić coś z tym remontem? Czy naprawdę miasto nie widzi w tym problemu? Co sobie pomyślą ludzie z innych miast odwiedzający groby swoich bliskich pochowanych na cmentarzu na Majdanku, w największym mieście po wschodniej stronie Wisły?

 

2017-10-30 15:38:59
(fot. wideo nadesłane)

30 komentarzy

 1. Jechałem około 12 wszystko ładnie wyrównane

 2. Podobnie wygląda ul. Balladyny jakoś Urzędu Miasta to nie obchodzi

  • Dokładnie, na co czekają urzędnicy?

   • Na bony świąteczne. Wszak swoimi decyzjami zaoszczędzili parę baniek, choć i tak by dopisali do zadłużenia. Im większe oszczędności, tym więcej też premii za całokształt. Za chwilę przeniosą się do nowego biurowca i miliony będą potrzebne na dzierżawę. Zapomnijcie o obietnicach wyborczych Żuka. To nie jego wina, że kasa miasta świeci pustkami a zadłużenie rośnie.

 3. to jakaś taka moda w naszym regionie 😛 w Jakubowicach dostaliśmy nową nawierzchnię drogi, przyjechali zrobili normalnie cud miód malina pomijając fakt, że wykonawca nie dotkną pierwszych 100m z jednej strony i około 200m z drugiej…. ale co tam Jakubowice, wystarczy pojechać na Główną w Lublinie i nowy most oraz 50m betonów na podjeździe 🙂

 4. w tamtym tygodniu widziałem jak zostało wysypano sporo ilość kory asfaltowej i profilowała tą droge równiarka było bardzo ładnie lecz po obfitych opadach deszczu i niskich temperatur nic to niedaje operator którego widziałem rozkładał ręce

 5. To samo na Al,Kraśnickiej przy skrzyżowaniu z Roztocze. Odpieprzyli super na Kraśnik tyle że od owego skrzyżowania pierwsze 100 metrów to łatane dziury. Nie myślo tam w ogóle w tym ratuszu

 6. uou raz do roku państwo mocherowe się zjeżdża i trzeba autostradę im robić. Niech lepiej wjazd od warszawy poprawią

 7. eetam takie dziurki, ulica Dębowa jadąc z Goździkowej wyglada duzo gorzej

 8. zapraszam na ul. Skowronkową w Lublinie…tutaj to jest dopiero jazda!

 9. Skandal żeby miasto wyznaczało ruch taką drogą. Jakbym tam wjechał to bym wycofał i prosił o wypuszczenie pod prąd. Nikt i nie odda za wywalone zawieszenie i mycie auta uwalonego po dach błotem.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7288zł -0.23%
  • GBP 5.2602zł 0.06%
  • EUR 4.5298zł -0.04%
  • CHF 4.1347zł -0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Start Moto Sezonu w Lubartowie
  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej