Z lubelskiego lotniska do Bułgarii i Chorwacji. W tym tygodniu ruszają wakacyjne loty

Od niedzieli z lubelskiego lotniska będzie można polecieć na wakacje do Chorwacji i Bułgarii. Z kolei w przyszłym tygodniu uruchomione zostanie połączenie nad polskie morze.

Dwa kolejne kierunki zostaną w tym tygodniu uruchomione z Portu Lotniczego Lublin. Od niedzieli będzie można podróżować do chorwackiego Splitu i bułgarskiego Burgas. Tym samym na lubelskim lotnisku rozpocznie się sezon wakacyjny.

Oba połączenia obsługiwane będą przez linie lotnicze Wizzair. Samolot do Splitu odlatywał będzie ze Świdnika w niedziele i czwartki. Loty do Burgas wykonywane będą dwa razy w tygodniu, w niedziele i środy.

Z kolei w przyszłym tygodniu, a dokładnie we wtorek 19 czerwca, wystartuje połączenie do Gdańska. Tutaj obsługiwał je będzie nasz narodowy przewoźnik, czyli Polskie Linie Lotnicze LOT. Tutaj pomyślano o osobach, które planują urlop spędzić nad polskim morzem. Loty odbywały się będą we wtorki i soboty.

– Pamiętając o powodzeniu, jakim cieszyły się ubiegłoroczne loty na wakacje wśród mieszkańców województwa lubelskiego, jestem przekonany, że tegoroczna propozycja zostanie dobrze przyjęta. Powoli wracamy do normalności, za którą wszyscy tęsknimy, a szczególnie my, branża lotnicza. Dlatego cieszę się, że powracają do nas przewoźnicy i konsekwentnie odbudowujemy siatkę połączeń – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

Aby zachęcić mieszkańców do korzystania z połączeń, lubelskie lotnisko o połowę obniżyło opłaty za parking. Dotyczy to osób, które wybierają się na urlop w czerwcu. Poza wakacyjnymi połączeniami, w siatce połączeń Portu Lotniczego Lublin znajduje się obecnie sześć tras: Doncaster, Dublin, Eindhoven, Londyn, Oslo i Warszawa.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. No to się wiocha zleci. A później na FB komentarze i fotki. Byłem tamuj i tamuj tez bylem, zajefajnie było, ino nic nie pamiętam…

 2. ILE BILETY ?!!!
  Bez takiej informacji artykuły nie mają sensu…

 3. ⭐⭐⭐☆☆☆

  Biedaczki będą zadzierać głowy do góry. 21wiek a my wakacje spędzamy w malinach

  • Hmm… może to i lepsiejsze niż „wakacje z zakrzepicą” :)) A tak na poważnie – Ty w ogóle byłeś gdzies poza Niemcami pod Lublinem? bo nie sądzę.. :))

 4. ale polaczenia az 6

 5. Aja waj… w latach 80-tych maluchem jeździli….

 6. Zrezygnują bo nie ma chętnych na przeloty bo Covid, testy, kwarantanna. Większość ludzi zostanie w Polsce bo nie stać na taki wyjazd po półtora roku ograniczenia, zwolnień itp

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika