Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wzrasta liczba kolizji i wypadków z udziałem obywateli Ukrainy. Służby apelują, aby odpoczywali podczas trasy

W ostatnich dniach doszło do kilkunastu kolizji i wypadków z udziałem uchodźców z Ukrainy. Często kierowcy zasypiają w trakcie jazdy. Ratownicy apelują więc, aby kierowcy pamiętali o przerwach w podróży.

W ostatnich dniach służby ratunkowe z naszego regionu notują coraz większą liczbę zdarzeń drogowych z udziałem osób przyjeżdżających do Polski z ogarniętej wojną Ukrainy. Większość tych kolizji i wypadków spowodowanych jest zmęczeniem kierowców. Często mają oni za sobą długą podróż przez swój kraj, potem oczekiwanie w kolejkach przed granicą. Następnie starają się jak najszybciej dojechać do celu podróży. Niejednokrotnie potrafią zasnąć w trakcie jazdy.

Jak nam przekazano, tylko w ciągu minionej doby doszło do kilku zdarzeń z pojazdami, którymi podróżowali obywatele Ukrainy. Dwa najpoważniejsze miały miejsce na trasie z Zamościa przez Lublin do Warszawy. W miejscowość Tuligłowy w powiecie krasnostawskim autobus zderzył się z samochodem osobowym. Z kolei w Gończycach, tuż za granicą Lubelszczyzny i Mazowsza bus zderzył się z samochodem osobowym i dachował.

Ratownicy apelują do kierowców, aby za wszelką cenę nie starali się dojechać do celu w jak najkrótszym czasie. Może to bowiem zakończyć się tragicznie w skutkach, czego nikt nie chce. Przy trasach są Miejsca Obsługi Podróżnych, parkingi czy też stacje paliw, na których można się zatrzymać i odpocząć. To samo można uczynić w punktach recepcyjnych przy przejściach granicznych.

Drugi apel skierowany jest do wolontariuszy mających kontakt z uchodźcami na granicy. Chodzi o to, aby w miarę możliwości przekazywali kierowcom rady dotyczące wykonywania przerw podczas podróży.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

53 komentarze

  1. Każdy ma swoje zdanie .

  2. Żeby było dobrze to Putin musi się opamiętać i zobaczyć co zrobił tym ludziom ma wszystko i jeszcze mało jemu

  3. Ten artykuł powinien być usunięty bo negatywnie nastawia do obywateli Ukrainy!

Z kraju