Wywiózł szczeniaki do lasu, związał je, uderzał łopatą i częściowo zakopał (zdjęcia)

Policjanci z Iłży zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad trzema psami. 37-latek związał zwierzęta, bił łopatą, a następnie częściowo zakopał w lesie.

W miniony poniedziałek przypadkowa osoba, w lesie na terenie gminy Iłża, zauważyła trzy psy. Dwa szczeniaki były związane, zaś suczka leżała obok. O sprawie została powiadomiona policja.

Na miejscu oprócz mundurowych pojawił się także lekarz weterynarii. Okazało się, że jeden ze szczeniaków już nie żył, a drugi bardzo pobity trafił pod opiekę weterynarza. Psy były częściowo zakopane, a jeden z nich przeżył, ponieważ był ogrzewany przez matkę. Suczka uciekła i znaleziono ją z poważnymi obrażeniami następnego dnia. Zwierzęta zostały przekazane pod opiekę fundacji praw zwierząt.

Funkcjonariusze z Iłży ustalili podejrzanego o znęcanie się nad zwierzętami. W czwartek 37-latek został zatrzymany w Warszawie. Mężczyzna został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Radomiu i trafił do policyjnego aresztu.

37-latek twierdził, że był pijany i zdenerwował się, ponieważ od jakiegoś czasu psy m.in. miały zadusić jego kury i straszyć sąsiadów. 37-latek wywiózł je do lasu, związał sznurkiem i uderzał łopatą.

Mężczyzna odpowie za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Radom)

Zobacz również

28 komentarzy

 1. zatłuc takiego łopatą, to mało
  pewnie przykładny katolicki mąż i ojciec
  szlag by go trafił, tfu!

 2. Ach żebyś był blisko…. Mam taką fajną łopate.

 3. Dlaczego tylko tyle mu grozi. Powinno być od 5 lat.

 4. Żaden proces, zrobić z chwastem to samo. Związać sznurkiem, napierd… łopatą i zakopać do pasa niech dynda do wiosny!!!

 5. Co przypadkowa osoba robiła w lesie zimą chyba nie szukała grzybów?

  • Szukała psów

  • Co cię to obchodzi co robiła w lesie. Może to jest jej droga do domu. Co do tego zwyrodnialca to oby go spotkało cos okrutnego co do końca swoich marnych dni na tym świecie by odczuwał.

  • Może i nie na grzyby, ale ja np. Chodzę do lasu co kilka dni z aparatem foto i czasami naprawdę spędzam tam wiele czasu, ostatnio zauważyłem że jest dużo zwierząt przy czym coraz mniej boja się ludzi.

 6. Nie mieści mi się w głowie. Mam nadzieję, że pod celą zrobią mu z d.py jesień średniowiecza. Idą święta może życzenie się spełni.

 7. Porostu. syn ku… wy.
  Zdechnijj jak najszybcie. Powodzenia.

 8. Ludzki śmieć. Genetyczny odpad z populacji. Utylizacja, ale najpierw tłuc łopatą.

 9. Brak słów na takich jego tak za kopać i tłuc łopatą żeby zobaczył co czują te biedne pieski 5lat za to

 10. I tak prawo chroni zwyrodnialców. A wystarczy aby podać dane do publicznej wiadomości. Nie potrzebna wtedy groźba więzienia, zadościuczynienie. Czy nie jest największym postrachem dla takiego przestępcy, że społeczeństwo samo wymierzy mu sprawiedliwość? Ja bym się bał, na prawdę.

 11. Co grozi a jak każą to wielka różnica jak by faktycznie posiedział 5 lat to innym może było by ku przestrodze. Jednym słowem porostu sk…… n. Łopatą go

 12. I tak nic mu nie zrobią, dostanie wyrok w zawieszeniu. Cóż nasz polski wymiar sprawiedliwości. Szkoda tylko piesków, mam nadzieję że jego też ktoś zdzieli łopatą i to nie raz.

 13. Zaje …..ać ….dolonego prymitywa łopatą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 14. Ja pindole znów zlot psycholi.
  Co ja bym mu zrobił itp
  Och ach za monitorem a co do czego pi..da na ryju i łeb spuszczony.

  • „brawo ja” jak go podstawisz to nie będzie och i ach, tylko do konkretów. Nie ma co się szczypac z takim. Może dla ciebie by było och ach, dla mnie nie.

  • Tobie już firma + doszczętnie wypłukała resztki móżdżku !!! Skoro taki jesteś kozak, to pochwal się swoimi wyczynami (kradzież telefonu przedszkolakowi nie wchodzi w rachubę).

 15. jak świat istnieje byli są i będą zwyrodnialcy …tak samo jak „upośledzeni ” kierowcy ,których przybywa w zastraszajacym tempie …nie ma co przezywać bo zadne kary nic tu nie dadzą i niczego nie zmienią …z prostej przyczyny …taki zwyrodnialec , nie myśli o karze ,,bo ma upośledzone zdolnosci rozpoznawania tego co robi ,po prostu nie widzi w tym nic złego …jedynym wyjsciem ,choć nie realanym ,byłoby utylizowanie takich zwyrodnialców ,bo tylko marnuja zasoby tej planety

 16. Kary mają być dokuczliwe, nieuchronne i nagłaśniane. Wtedy zacznie docierać do sadystów że się po prostu nie opłaca. Marzyłbym też o ujawnianiu danych coby niektórzy mogli odreagować stress codzienny 🙂

 17. Tfu napewno byl z KODu

 18. Powinien dostać 100000tys i z 5 lat za karty .ale nic mu nie zrobią takie mamy prawo więcej dostaniesz za picie piwa w parku niż za to co zrobił

 19. Powinno być pozbawienie wolności, a przy wejściu i wyjściu zrobić dokładnie to samo co, to coś podobne do człowieka robi tym biednym stworzeniom , żeby takie ku…y wiedziały za co idą na odsiadke i za co były na odsiadce. Takie powinno być u nas prawo a nie tylko 5 lat, a tamtemu 5 lat życia nie wróci. Ch..j jeden niech gnije w pierdlu mam nadzieję, że go odpowiednią kara spotka za to.

 20. 5 lat na koszt podatników, ot kara w katolickim chorym kraju. Powinien tą KUR…Ę spotkać taki sam los jak te niewinne pieski. Do lasu szmatę. Czasami zastanawiam się czy w tym kraju powinna być policja i tzw. wymiar sprawiedliwości, czy nie lepszy od tych instytucji byłby lepszy SAMOSĄD ???

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7586zł 0.08%
  • GBP 5.0221zł 0.24%
  • EUR 4.4742zł 0.07%
  • CHF 4.1353zł 0.44%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach