Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wyszedł na chwilę do sklepu, po 79-latku ślad zaginął

Wczoraj policjanci ze Świdnika otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 79-letniego mieszkańca miasta. W trakcie penetrowania ulic mundurowi natrafili na seniora. Mężczyzna był zmęczony i zagubiony, został przekazany członkom rodziny.

Wczoraj świdniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 79-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna miał wyjść do sklepu na chwilę, lecz gdy nie wracał do domu kilka godzin, zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie. Z informacji, jakie otrzymali policjanci wynikało, że 79-latek ma problemy z pamięcią.

Mundurowi natychmiast ruszyli do penetrowania terenów, gdzie mógł udać się mężczyzna. Policjant biorący udział w poszukiwaniach zauważył seniora idącego jedną z ulic miasta. Na szczęście mężczyzna nie wymagał interwencji medycznej, był jedynie wyraźnie zmęczony i zagubiony. Został przekazany członkom rodziny.

Pamiętajmy!

Ze względu na wiek, osoby starsze mogą mieć trudności z orientacją w terenie, pamięcią lub koncentracją. Dodatkowo stres wynikający z zagubienia się, może tylko spotęgować problem z odnalezieniem drogi powrotnej do domu.

Apelujemy, aby wzmóc czujność nad osobami, za które jesteśmy odpowiedzialni, szczególnie tymi, które ze względu na wiek czy różne schorzenia mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie.

2 komentarze

  1. „W trakcie penetrowania ulic mundurowi..”. Mnie penetrowanie z czym innym się kojarzy.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo