Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wysyłali Polki do Danii na „tournee”. Odpowiedzą za czerpanie korzyści z nierządu (wideo, zdjęcia)

Policjanci CBŚP z Lublina zatrzymali 6 osób w związku z podejrzeniem udziału w grupie czerpiącej korzyści z cudzego nierządu. Członkowie grupy werbowali Polki, a następnie wysyłali je do Danii na tzw. tournee. Mundurowi szacują, że podejrzane o kierowanie grupą na nielegalnym procederze mogły zarobić ok. 6 mln zł.

Policjanci z Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzą, pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Polski i Danii.

Werbowanie i nakłanianie do prostytucji

Śledczy ustalili, że członkowie gangu werbowali i nakłaniali do uprawiania prostytucji kobiety, czerpiąc przy tym korzyści. Kobiety będące najczęściej w trudnej sytuacji materialnej były wysyłane do Danii, gdzie świadczyły usługi seksualne w wynajętych apartamentach lub domach należących do członków grupy.

Taki wyjazd trwał nawet 6 tygodni, a kobiety mogły zarobić przez ten czas około 60 tys. złotych. Część pieniędzy trafiała do członków gangu. Materiał dowodowy wskazuje, że podejrzane o kierowanie grupą na przestrzeni kilku lat mogły uzyskać z tego procederu około 6 mln zł.

Zatrzymanie 6 osób

Lubelscy policjanci z CBŚP prowadzili akcję zatrzymań na terenie województwa zachodniopomorskiego. Łącznie zatrzymano 6 osób, w tym 3 kobiety. W trakcie działań przeszukano miejsca zamieszkania zatrzymanych i zabezpieczono m.in. nośniki danych, komputery czy telefony komórkowe, które są teraz poddawane analizie. Przejęto również 5 tys. euro w gotówce. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono mienie ruchome i nieruchomości należące do podejrzanych warte ponad 2 mln zł.

Zarzuty dla członków grupy

W Lubelskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpania korzyści majątkowych z cudzego nierządu. Dodatkowo dwie kobiety, usłyszały zarzuty kierowania tą grupą.

Śledztwo jest w toku i policjanci CBŚP nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Wysyłali Polki do Danii na „tournee”. Odpowiedzą za czerpanie korzyści z nierządu (wideo, zdjęcia)

Wysyłali Polki do Danii na „tournee”. Odpowiedzą za czerpanie korzyści z nierządu (wideo, zdjęcia)

Wysyłali Polki do Danii na „tournee”. Odpowiedzą za czerpanie korzyści z nierządu (wideo, zdjęcia)

(fot. wideo CBŚP)

26 komentarzy

  1. Wysłać wszystkich na turne po obozach ,,uchodzców”.

  2. Te 2 teraz wysłać w tournee…

  3. Dziewczyny teraz będą musiały szukać nowego „pracodawcy”. Nawet jeśli za 6 tygodni pracy dostały 1/3 tego co wypracowały to na miejscu tyle w życiu nie zarobią. Prawda jest taka, że pieniądze uzależniają i wiele dziewczyn jak spróbuje takiego życia to do roboty za „trójkę na rękę” już nie pójdą.

  4. Prostytucja w Polsce ma głębokie korzenie historyczne. W okresie początków państwowości do uprawiania prostytucji przeznaczano kobiety zdobywane w czasie wypraw wojennych. Od X wieku odnotowuje się prostytucję wędrowną, a wraz z rozwojem miast pojawiają się domy publiczne. Filarem rozpowszechniania się prostytucji na ziemiach polskich był przez wieki handel dziewczętami i młodymi kobietami. Polegał on, w odległych czasach, na werbowaniu i wywożeniu do innych miast dziewcząt i kobiet z przeznaczeniem do uprawiania prostytucji (zdarzały się też porwania i przymuszenia).
    POLSCY PATRIOCI 🙂
    zresztą w Danii prostytucja jest legalna

  5. W budżecie pustka to i służby zaczęły sprawnie działać ale tylko tam gdzie się opłaca