Wyrzucił psa z samochodu i odjechał

Dzięki reakcji świadka udało się ustalić tożsamość mężczyzny, który wyrzucił psa z smochodu. 40-latek wkrótce stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w Janowie Lubelskim. Na jednej z ulic mężczyzna wyrzucił psa z samochodu i odjechał. Wszytko widział świadek, który powiadomił policję.

Mężczyzna spisał numery rejestracyjne samochodu, a nawet jechał za tym kierowcą, aby sprawdzić, kto poza nim znajduje się w samochodzie. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i okazał skruchę. Tłumaczył, że pies jest bezpański przyplątał się na jego posesję i on przez dwa dni się nim opiekował.

40-latek usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami. Za przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

2018-07-23 11:25:35
(fot. Policja Janów Lubelski)

24 komentarze

 1. Nie byłoby takich sytuacji gdyby każdy właściciel mógł uśpić niepotrzebne zwierze. Niestety jest ciągły opór weterynarzy i przez to niepotrzebne zwierzęta lądują w lasach albo przy drogach i stwarzają zagrożenie dla ludzi.

  • słucham? przez bezmyślność ludzi, którzy dalej siedzą w średniowieczu i nie wiedzą co to kastracja, ma sie usypiać zdrowe psy, bo… tak? bo chce się wyjechać na wakacje? bo zaczyna przeszkadzać? zwierzę to nie rzecz, żeby sobie je brać i oddawać/wyrzucać kiedy ma się taki kaprys!

   • Zwierze jest dla właściciela. Jeżeli przestaje spełniać jego oczekiwania (użytkowe, rozrywkowe lub inne) to po prostu właściciel powinien je uśpić. Nie byłoby wtedy problemu bezdomności, uporczywego więzienia zwierząt w schroniskach, wymuszania adopcji. Ale problem ma oczywiście aspekt finansowy. Schroniska ciągną kasę z gminy i dziesiątki tysięcy z 1% a pracują wolontariusze. Weterynarze zarabiają na leczeniu adoptowanych zwierząt, w społeczeństwie głupimi kampaniami wywołuje się takie poczucie winy, ze dziadka, który wyrzuci psa do lasu traktuje się jak mordercę pedofila. Nastąpiła totalna degradacja wartości, ludzie czekają latami na operację a psa ze zwichnięta łapą wysyła się na rehabilitację do Hiszpanii.

    • Obyś w następnym wcieleniu był pieskiem,który przestał spełniać oczekiwania właściciela.Z całego serca te życzenia.

    • Uśpij się już teraz. Szkoda powietrza, którym oddychasz.

    • oj…dziwne, ze opublikowano twój komentarz…jak ja piszę, ze powinna być obowiazkowa kastracja wszystkich kundli…i czipowanie tych co są to nie było by problemu schronisk i wyrzucania zwierząt…
     ALE PSIE LOBBY DZIAŁA…przecież to miliardowy rynek…sprzedaż karmy dla psów to większe obroty niż sprzedaż np ryb…

    • Aaron Fleischman

     @Wikol, zapoznaj się z Ustawą o ochronie zwierząt, a zwłaszcza z artykułem regulującym, kiedy i w jakich okolicznościach można zabić zwierzę. Może wtedy przestaniesz pieprzyć głupoty o złych weterynarzach, którzy w imię wygodnictwa właściciela nie chcą usypiać psów.

  • Jak będziesz stary i niepotrzebny to możesz być pewny, że cię uśpią…

  • Co to znaczy niepotrzebne zwierze. Nikt nie nakazuje brać psa czy kota. ?!!

  • wikol Ty jesteś jednak nie…do…..je….ba….ny ?zacofany człekokształtny muł ?

 2. No i co dostanie 200 mandatu i 10 godzin prac społecznych jak durna baba którą wrzuciła psa w reklamówce z cegłą do rzeki ‚ tak nisko sond zasondził

 3. Burek na łańcuchu

  Prawie jak ” Szarik” wygląda ?.Szarika miał z demobilu kupił T 72 i nakręcił dalszą część serialu np. Atak na kopalnię”wujek”.Biznes&biznes a tak animalsi z będą się wyżywać.

 4. Boże,żeby chociaż dostał naganę,a ty JARO mówisz o 200 zł.Zapomnij to jest polski sąd,który staje w obronie innych ludzi….itd.

 5. Ukręcić mu kark (nie do końca ,zeby jeszcze czuł) i zawisiś kur…e .na żyłce ,tylko cieniutkiej ,niech zdycha!!!!

  • A co takiego zrobił ci ten pies, że chcesz go potraktować w ten sposób? Jesteś gorszy od tego faceta, który go wyrzucił. Też powinieneś dostać 2 lata!

 6. Bez sensu. Teraz w takim wypadku zaden stworzen ode mnie pomocy nie otrzyma. Poszczuje i przegonie.

 7. Dobrze że nie węża…

 8. Ku…..wa ja wczoraj zabiłem samochodem wróbelka i do dzisiaj płaczę i nie mogę się pozbierać a wy mówicie że pies jet nie potrzebny. każde zwierzę odczuwa ból jak człowiek nie ważne w jakiej postaci, jeżeli robisz bezbronnemu zwierzęciu krzywdę to jesteś bydle !!!

 9. Jakoś nie wygląda na bezdomnego, biała sierść jest czysta a na zabiedzonego jakoś specjalnie nie wygląda. Znając życie pewnie znudził sie albo niemota chce wyjechać na wakacje .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7851zł 0.91%
  • GBP 5.2717zł 0.51%
  • EUR 4.554zł 0.32%
  • CHF 4.1003zł 0.05%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!