690 680 960

Wyprzedzał przed łukiem drogi, o mało nie doprowadził do czołówki (wideo)

Dzisiaj rano nasz Czytelnik zarejestrował groźnie wyglądające zdarzenie drogowe. Cała sytuacja mogła zakończyć się poważnym wypadkiem.

Do zdarzenia doszło dzisiaj rano na ul. Lotniczej w Świdniku. Nasz Czytelnik jadąc swoim pojazdem za kierowcą volkswagena zarejestrował na nagraniu skrajnie nieodpowiedzialny manewr na drodze kierowcy pojazdu marki Mitsubishi.

– Oto, czym może skończyć wyprzedzanie „na siłę”. Dziś rano jadąc od Lublina ul. Mełgiewską, na rondzie przy lotnisku byłem świadkiem, jak jadący od Świdnika „artysta” wyprzedzając ciąg aut na ciągłej linii o mały włos, a doprowadziłby do czołówki. Na zasadzie „jeszcze zdążę”… Golf jadący od Lublina, prawidłowo – swoim pasem, ratował się ucieczką w zatokę autobusową, gdzie postanowił uciec też sprawca całego zamieszania. Całe szczęście, kierowca golfa w porę „odbił” – relacjonuje Czytelnik.

Na nagraniu widzimy kierowcę mitsubishi, który postanowił wykonać manewr wyprzedzania w miejscu niedozwolonym, co więcej przed łukiem drogi. Widząc, że z naprzeciwka nadjeżdża volkswagen postanowił zjechał w zatokę autobusową. Na szczęście kierowca volkswagena w porę odbił i nie doszło do czołowego zderzenia.

(fot. wideo nadesłane)

20 komentarzy

  1. Czyli zwyczajny dzień na polskich drogach…

  2. Proszę autora tego nagrania o wysłanie filmu do jednostki policji

    • Dokładnie. Najpierw policja, potem l112. A na sam początek to zatrzymałbym się na przystanku i wezwał patrol na miejsce zajeżdżając delikwentowi drogę.

  3. Skąd się biorą tacy kretyni?

  4. ale tu chyba jest problem ze wzrokiem, widać przez chwilę że tym samochodem daleko był od tego co chciał wyprzedzić, plus zakręt oraz przejście (też w dość dziwnym miejscu), no chyba że inne problemy zdrowotne spowodowały zjechanie ze swojego pasa ruchu

Kursy walut

  • USD 4.33zł -0.5%
  • GBP 5.3242zł -0.23%
  • EUR 4.6816zł -0.09%
  • CHF 4.7205zł -0.62%

Polub nas