Poniedziałek, 06 maja 202406/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wypożyczenie sprzętu budowlanego, czy zakup własnego? Podpowiadamy, kiedy warto skorzystać z usług wypożyczalni i czy to się opłaca?

Wynajem czy kupno sprzętu budowlanego? Przed takim dylematem staje każda firma budowlana, przedsiębiorca prowadzący działalność na niewielką skalę oraz odbiorca prywatny, który planuje remont, naprawę lub samodzielną realizację niektórych zadań na etapie budowy domu. Wynajem sprzęt budowlanego okazuje się być coraz chętniej podejmowaną usługą. Jakie posiada zalety i kiedy warto skorzystać z tej opcji?

Wypożyczenie sprzętu budowlanego – kiedy warto?

Zakup na własność wielu z urządzeń, maszyn i narzędzi budowlanych oznacza duże koszty. Firmy nierzadko mają problem z płynnością finansową, ponieważ pieniądze otrzymują po ukończonej realizacji. Niestety, do przeprowadzenia zaplanowanych prac potrzebne są sprzęty, które przewyższają możliwości aktualnie posiadanego budżetu. Kredyt, pożyczka? To rozwiązania mające sporo wad.

Alternatywą jest wypożyczenie sprzętu budowlanego. Usługi wynajmu opiewają na znacznie mniejsze kwoty, a odbiorcy są w stanie znaleźć na rynku profesjonalne urządzenia i maszyny, pochodzące od sprawdzonych producentów, co daje gwarancję pożądanych efektów podczas realizacji. Dla firm to możliwość zaoszczędzenia, ale bez uszczerbku na terminowości i rzetelności wykonywanych zadań. Dla odbiorców prywatnych zaś, szansa na przeprowadzenie remontu bądź prostych napraw, bez konieczności wyzwania fachowców posiadających niezbędny sprzęt.

Warunki wypożyczenia – jakie są?

Każda wypożyczalnia narzędzi budowlanych określa szczegółowe warunki wypożyczenia w ogólnym dokumencie, który jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych. Można w nim znaleźć informacje odnośnie do warunków związanych z terminami wynajmu i zwrotu, kwestii transportu, przechowywania, użytkowania, a także sytuacji, w których klient musi ponieść dodatkowe koszty.

Średnie koszty wypożyczenia w zależności od sprzętu

Małych rozmiarów narzędzia i akcesoria służące do prostych zadań, można wypożyczyć już za kilkadziesiąt złotych za dobę wynajmu. Wyższe kwoty za usługę wypożyczenia dotyczą większych gabarytowo sprzętów i urządzeń, a także maszyn budowlanych. Najwięcej, bo nawet kilkaset złotych za dobę, należy zapłacić za wynajem sprzętów przeznaczonych tylko do profesjonalnego użytku przez firmy budowlane. 

Polecana w Polsce wypożyczalnia

Wśród firm zajmujących się wynajmem urządzeń budowlanych, na uwagę zasługuje oferta, którą posiada Wypożyczalnia Renta. W katalogu dostępnych narzędzi, sprzętów, maszyn i akcesoriów znajdują się artykuły dla ogrodników, hydraulików, elektryków; ponadto betoniarki, rusztowania, minikoparki, agregaty, odkurzacze, maszty oświetleniowe, wciągarki i wiele innych.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego – czy to się opłaca i komu?

Wynajem narzędzi budowlanych to dogodna alternatywa w stosunku do zakupu, zarówno dla dużych firm, małych przedsiębiorców, jak i użytkowników prywatnych. W przypadku konieczności wykorzystania profesjonalnego sprzętu budowlanego jednorazowo lub okazjonalnie, wypożyczenie jest tańsze niż zakup na własność.

Z tej usługi skorzystają również firmy budowlane, które nie dysponują miejscem pozwalającym na właściwe przechowywanie i zabezpieczenie sprzętu, a także nie są w stanie przetransportować wybranych urządzeń lub maszyn na miejsce pracy.

Wynajem korzystny dla każdego

Wypożyczalnia maszyn budowlanych rozwiązuje napotykane przed przedsiębiorców i użytkowników prywatnych problemy. Nie muszą się oni bowiem martwić o transport, przechowywanie i zabezpieczanie drogich sprzętów budowlanych. Mogą oszczędzić nie tracąc na jakości realizowanych prac, ponieważ wynajem jest nie tylko dużo tańszy niż zakup na własność. To nie po stronie klientów leżą kwestie związane z naprawami, kosztami eksploatacji czy koniecznością wykonywania regularnych przeglądów i zabiegów konserwacyjnych.

Wynajem sprzętu budowlanego owocuje mniejszymi kosztami, sprawniejszą i szybszą realizacją powierzonych firmom i fachowcom zadań.