Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wypadek na budowie basenu w Lublinie – Pracownicy ćwiczyli jak postępować w sytuacji kryzysowej

Do poważnego wypadku przy pracy doszło w czwartek na terenie budowy basenu w Lublinie. Jeden z pracowników doznał na dachu ciężkich obrażeń. Na szczęście były to tylko ćwiczenia.

Jeden z mężczyzna pracujących na dachu budowanego w Lublinie basenu, w wyniku wypadku przy pracy doznał ciężkich obrażeń ciała. Ze względu na wysokość, nie było możliwości ewakuowania go w bezpieczne miejsce bez pomocy strażaków. Na miejsce przyjechały dwa zastępy straży pożarnej. Ratownicy za pomocą drabiny dotarli do poszkodowanego i po udzieleniu mu pierwszej pomocy i umieszczeniu go na specjalnych noszach ściągnęli go na dół i przekazali go ratownikom medycznym – Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń, jakie przeprowadzono dzisiaj przy al. Zygmuntowskich.

Ćwiczenia odbywały się w ramach trwającego od poniedziałku Tygodnia Bezpieczeństwa, zorganizowanego przez polskie firmy budowlane. Uczestniczy w nim także Państwowa Inspekcja Pracy, straż pożarna i policja. Koordynowali je pracownicy firmy Unibep, głównego wykonawcy budowy basenu.

Przeprowadzane ćwiczenia mają na celu uzmysłowienie pracownikom, jak poważnymi konsekwencjami może skutkować nieprzestrzeganie zasad BHP. Hasłem tegorocznej akcji jest „Bezpieczeństwo – wspólna sprawa”. W wydarzeniach organizowanych w czasie Tygodnia Bezpieczeństwa biorą udział zarówno pracownicy firm skupionych w porozumieniu, jak i podwykonawczych. Akcja ma uświadomić robotnikom, że bezpieczna praca bez wypadków jest możliwa.

(fot. lublin112)
2015-05-21 14:00:25

5 komentarzy

  1. Ja sie pytam kto za to kuźwa zapłaci 😉

  2. Opóźnienie z oddaniem obiektu ponad 6 miesięcy a oni ćwiczonka sobie uskuteczniają.

  3. Od kiedy buduja ? Teraz ich na cwiczenia wzielo ;p

Wiadomości z info112