Wynajem stancji zakończony kradzieżą pieniędzy

Bialscy policjanci zatrzymali kobietę, która odpowie za kradzież pieniędzy. Poszkodowaną w sprawie jest 91-latka, od której 52-latka wynajmowała stancję.

Bialscy policjanci w połowie lutego przyjęli zgłoszenie o kradzieży pieniędzy i telefonu komórkowego na szkodę 91-letniej mieszkanki Białej Podlaskiej.

Pokrzywdzona przekazała mundurowym, że kilka miesięcy wcześniej wynajęła stancję nieznanej kobiecie. Zajmowała ona sąsiedni budynek na posesji zgłaszającej. W dzień zdarzenia przyszła by pożyczyć pieniądze. Starsza kobieta po jej wizycie zorientowała się, że z portfela zniknęły jej pieniądze.

Przypomniała sobie wówczas, że przez chwilę zostawiła swoją lokatorkę samą. Kilka dni później całą sprawę postanowiła zgłosić organom ścigania. Znała jednak jedynie imię nieuczciwej lokatorki. Policjantom udało się zatrzymać 52-latkę. Kobieta usłyszała już zarzuty. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

3 komentarze

  1. Teraz złodzieje są bezwzględni, kiedyś niepisany złodziejski kodeks honorowy nie pozwalał na okradanie bliskich, sąsiadów, czy niepełnosprawnych – teraz kroją jak leci

    • Kiedyś dla kierowcy przejazd na czerwonym to był powód do wstydu. Teraz na tych co nie przelecieli na wczesnym czerwonym (bo zatrzymali się na żółtym) się trąbi i ich wyzywa od zawalidróg.

    • Ba, ci złodzieje ochraniali miejsce swego zamieszkania przed obcymi złodziejami. Normą było, że wytropili obcego, krwawo się z nim rozprawili, a skradzioną rzecz oddawali sąsiadom. Bo w razie poruty gdzieś trzeba się schronić i żaden sąsiad nie wyda. Ale to była stara lubelska szkoła doliniarska ze Świętoduskiej.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska