Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przyczyną zderzenia aut na rondzie przy makro

Dzisiaj przed południem na rondzie przy makro w Lublinie znowu doszło do groźnego zderzenia pojazdów. Na szczęście nikt z podróżujących pojazdami nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała.

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 10 na skrzyżowaniu ulicy Krańcowej i al. Witosa w Lublinie, czyli tzw. rondzie przy makro. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe: volkswagen i bmw. Jak ustalili funkcjonariusze lubelskiej drogówki, kierujący volkswagenem mężczyzna, jadąc od strony Świdnika wjeżdżał na rondo. Zignorował jednak oznakowanie i wymusił pierwszeństwo przejazdu na opuszczającym skrzyżowanie bmw.

Doszło do zderzenia obu pojazdów. Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe i policja. Pomocy medycznej udzielono 46-letniemu kierowcy volkswagena, który uskarżał się na bóle w klatce piersiowej. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń.

Obaj kierujący byli trzeźwi. Policjanci sprawę zakończyli na miejscu, nakładając na sprawcę zdarzenia mandat karny. Nie było większych utrudnień w ruchu.


(fot. lublin112.pl)

(fot. nadesłane Marta, Łukasz, Kamil)

(fot. lublin112)
2015-12-23 16:59:26

Zobacz również

18 komentarzy

 1. Swawolnik lubelski

  Następni urządzili sobie Wesołe Święta?

  • Tam co chwile sobie urzadzaja wesole swieta- w sobote osobie z mojej najblizszej rodziny tez facet zadzwonil w prawy przod- bo sie zagapil. Szczesliwie nie zrobil nikomu krzywdy.

  • Tam nie święta są, tam jest na okrągło cyrk.
   Zawszę patrzę z uwagą w prawo zjeżdżając z tego ronda, czy na nim skręcając. Wymuszają zewsząd (choć chyba od strony Chemicznej i „małego ronda pod Makro” najrzadziej)… nierzadko nie mając nawet pojęcia, że zawinili.

 2. Za spowodowanie kolizji powinni zatrzymywać prawo jazdy na 3 miesiące. Byłby czas na podszkolenie się z przepisów i refleksje.

 3. Wiklinowy nocnik

  moze chamom ze wsi postawić neony STOP bo znaki już za mało…

  • Ty nocnik od ludzi ze wsi się odpier..l bo oni potrafią lepiej się poruszać autem niż większość miejskich lewusów takich jak TY.

 4. Święty znak STOP! Kierującemu bo kierowca to nie jest, zabrać dokumenty, auto zezłomować i 30 batów dziennie przez 10 dni. Pokazać mordę żeby każdy wiedział jakim trzeba być debilem żeby zignorować ten znak. Miejmy nadzieję, że du pa będzie go piekła miesiącami.

  • Krzysiek debilem to Ty jesteś. I ty napewno nie jeździsz samochodem bo jakbyś jeździł to byś miał pojęcie jakie sytuacje na drodze się tworzą i niestety czasami tak jest, że chwila nieuwagi i stało się. Jesteś jednym z tych id.otów co chodnikiem nie potrafi się pieszo poruszać, a wypowiadasz się o jeździe samochodem. Nie twoja bajka.

 5. A ty skąd jesteś z miasta buraku ze wsi to przynajmniej się tego nie wstydzą ze są od takiego buraka jak ty miastowy panis się znalazł

 6. A dzisiaj jadąc od zamku, chętny do skrętu w Azotową (w kierunku Obi, Łukoil, Makro) mało co nie spowodowałem kolizji, bo jakaś menda zostawiła na całym rondzie ślad oleju – ruszyłem, poślizg i w ostatniej chwili przyhamowałem…

  • To niekoniecznie olej. Tam po prostu nawierzchnia jest śliska 🙂 Serio. Jeżdżę przez to rondo często i jeśli skręcam, to redukuję prędkość przed wjazdem na łuk.

   • To, że jest tam ślisko to wiem, bo jeżdżę tamtędy niemal codziennie. Dzisiaj ok. 12.30 był wyraźny ślad, jakby pozostawiony przez lewe koło większego pojazdu. Nie zwróciłbym na niego uwagi, gdybym się nie pośliznął przy ruszaniu, pzdr i spokojnych świąt

 7. Rondo to wspaniały wynalazek samoregulującego ruch skrzyżowania… Niestety coraz częściej przerasta możliwości intelektualne szoferzynów.. Jeszcze paru takich patałachów i będziemy mieli „modernizacje” za kilka milionów czyli postawią sygnalizatory świetlne i będziemy stać w korkach…

  • a i owszem, tylko typ, który widzi dwa, a co gorsza trzy pasy do jazdy na wprost już myśli, że ma pierwszeństwo i nieszczęście gotowe…

 8. Zniszczył cham Wieśwagena takie piękne E60 🙁

  • A co to jest E60??? Jakiś nowy pseudonim dla BMW? Coś jak trawa=marihuana??? Wytłumaczcie człekowi starej daty, bo wszelkie skróty zaczynające się na „E” kojarzą mi się z chemią w art. spożywczych, pzdr

 9. Moim zdaniem już dawno powinni tam zrobić sygnalizację świetlną

  • Na całe szczęście to jedynie twoje zdanie. Tam i tak w szczycie się korkuje. Wolę nie wiedzieć co stałoby się po instalacji sygnalizacji.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7931zł 1.59%
  • GBP 5.2999zł 0.65%
  • EUR 4.5309zł 0.05%
  • CHF 4.1505zł -0.15%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie