690 680 960

To on wyłudzał pieniądze od staruszków. Siedzi już w areszcie

Ten oszust nie naciągnie już nikogo metodą na policjanta CBŚP. 27-letni mieszkaniec Lublina wpadł w ręce mundurowych po kolejnym oszustwie. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

W ręce lubelskich policjantów wpadł mężczyzna, który przedstawiał się za policjanta CBŚP i odbierał wyłudzone od starszych osób pieniądze. 27-latka zatrzymali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. W toku prowadzone śledztwa ustalono, że 27-letni Kamil G. 16 września odebrał ponad 13 tysięcy złotych od 87-letniej mieszkanki Lublina.

Starsza kobieta przekonana była, że pomaga prawdziwym policjantom w zatrzymaniu przestępców. Niestety została oszukana po tym jak uwierzyła w historię, o tym że pomaga policji w ujęciu oszustów.

15 września z kolei, także w Lublinie, sprawcy próbowali oszukać inną kobietę. 84-latka, uwierzyła w historię oszustów i wyszła do banku wypłacić pieniądze.

– Zanim kobieta weszła do placówki bankowej spotkała się z fałszywym policjantem. Ten przekazał jej kolejne instrukcje. Podczas próby wypłacenia oszczędności pracownicy banku zorientowali się, że mogła ona paść ofiara oszustów i nie wypłacili pieniędzy – informuje podkom. Andrzej Fijołek z KWP Lublin.

We wtorek mężczyzna wpadł w ręce policjantów. 27-latek, przyznał się do popełnionych przestępstw. Dziś został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin – Północ w Lublinie, która nadzoruje postępowanie, a następnie do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

2015-10-14 16:40:07
(fot. wideo KWP Lublin)

6 komentarzy

  1. Takie kanalie powinny dostać maksymalny wyrok. Okradają starych, bezbronnych ludzi, zostawiają ich nie tylko bez środków do życia, ale także okradają z pieniędzy na pochówek a także z nadziei i ufności w ludzi. Nie zasługują na żadne okoliczności łagodzące. Gardzę takimi bydlakami.

  2. Jutro będzie juz na tzw,wolności tak jak pozostali tego typu sprawcy dobrowolnego przekazania kasy dla potrzebujących członków rodziny.Tak mu dopomóż Bóg.

  3. Ale niech ktos mi powie skad ci bandyci maja informacje ze akurat te osoby maja kase? Moze pracownik banku zamieszany jest?

  4. Dlaczego zasłania mu sie oczy? Czemu nie można zobaczyć gęby tego gnoja?

  5. dobry chłopak był i mało pil

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…