690 680 960

Wykonawca zrezygnował z zamknięcia przejazdu kolejowego w Miłocinie

Wczoraj wieczorem informowaliśmy o utrudnieniach w ruchu na trasie Lublin – Nałęczów w związku z zamknięciem przejazdu kolejowego w Miłocinie. Dzisiaj rano wykonawca poinformował, że nie będzie takiej konieczności.

Wczoraj wieczorem otrzymaliśmy informację od wykonawcy, że od poniedziałkowego poranka zamknięty dla ruchu pojazdów zostanie przejazd kolejowy w Miłocinie w powiecie lubelskim. Znajduje się on na ważniej i ruchliwej trasie, gdyż drodze wojewódzkiej nr 830 Lublin – Nałęczów. Prowadzona będzie tam naprawa nawierzchni torowej. Prace potrwają około tygodnia.

Jak tłumaczy Radosław Zając Członek Zarządu firmy Track Tec Construction, która jest generalnym wykonawcą przebudowy tego szlaku kolejowego, w niedzielę doszło do uszkodzenia nawierzchni torowej i drogowej w obrębie skrzyżowania linii kolejowej nr 7 z drogą wojewódzką numer 830. Uszkodzenia te bezpośrednio zagrażają bezpieczeństwu życia i zdrowia uczestników ruchu kołowego w obrębie przejazdu i muszą być niezwłocznie usunięte.

W poniedziałek rano wykonawca przekazał informację, że zamknięcie przejazdu zostaje odwołane. Wykonawca zabezpieczył przejazd i prace będą prowadzone bez potrzeby jego zamknięcia.

(fot. Google Street View)

2 komentarze

  1. Czyli jednak można bez zamykania 🙂
    A co z tymi co pojechali na około 😉

  2. Podstawowe pytanie to co ten przejazd jeszcze tam robi? Od kilkudziesięciu lat wraz z modernizacją czy to DW830 czy linii kolejowej miał powstać wiadukt a przejazd miał zostać zlikwidowany. Ale przez to, że nowa trasa drogowa miała przechodzić przez pola jednego kacyka i obok posiadłości drugiego to nagle kolej państwowa zrezygnowała z tej inwestycji. Wszyscy stojący w długich korkach czekając aż przejedzie pociąg powinni wiedzieć komu to zawdzięczają i niech dziękują faworytowi Nowogrodzkiej Waldemarowi P. i jego koledze radnemu wojewódzkiemu Markowi W. Przecież wystarczy tylko nie kraść, prawda? I już ciemny lud można mieć w d…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska