Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Otwarcie Wysp Przygód już w ten weekend. To pierwszy taki park w powiecie

W sobotę 9 lipca o godzinie 10.00, na terenie kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego Wyspa Wisła w Stężycy nastąpi otwarcie pierwszego tematycznego parku edukacyjnego w powiecie ryckim. Organizatorzy zapewniają szereg atrakcji.

Stężyca
2022-07-09, 10:00

Rodzinny Park Tematyczny „Wyspy Przygód” w Stężycy to miejsce, które zachwyci najmłodszych bogactwem atrakcji i odkryć jakie na nich czekają. Również dorośli nie będą narzekać na nudę odkrywając wraz ze swoimi pociechami Tajemnicę Wisły czy relaksując się w przepięknych ogrodach. To również romantyczne miejsce spacerów i zabawy dla nastolatków i dorosłych.

Wyspy Przygód mają powierzchnię około 6 ha, zaś na gości czekać będzie sześć, a jeszcze w tym sezonie siedem urządzeń rozrywkowych. Wśród nich są: małe koło młyńskie dla dzieci, wieża swobodnego spadania czy Sky Glider. Do tego dochodzi Insula Vistula i Tajemniczy Kurhan – Wioska Wiślan, która kryje w sobie Tajemnicę Wisły oraz moc starosłowiańskich legend.

Jest też Legendarium z jedyną w Polsce makietą przedstawiającą Legendę o Wiśle. Nad Wisłą zostały niedawno odkryte pradawne stwory. Ich szkielety będzie można samemu wykopać na terenie otaczającym Wyspę Wisła. Z kolei Ogród Motyli to ścieżka, w której można poznać ewolucję motyli, zwiedzając ogród z roślinami, które je wabią i utrzymują przy życiu.

Są także mega klocki – piankowe i magnetyczne. Można z nich ułożyć wszystko, co tylko podpowiada wyobraźnia. W Exploratorium królują zaś złudzenia optyczne, zagadki logiczne i inne tajemnice nauki. Można tam lepiej poznać i zrozumieć świat. Niebawem pojawią się kolejne atrakcje, takie jak Wiślane Stwory i Potwory.

(fot. materiały organizatora)

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport