Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Ogólnopolskie Spotkania Kowali w Wojciechowie. Zagrają CamaSutra i After Party

Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie w dniach 8 – 10 lipca 2022 r. organizuje XIX Ogólnopolskie Spotkania Kowali, podczas których spotkają się najlepsi kowale z całej Polski oraz z Czech i Węgier. Impreza realizowana jest przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wojciechów
2022-07-09, 09:00

W tym roku w XIX Ogólnopolskich Spotkaniach Kowali weźmie udział aż 25 drużyn. Zmierzą się oni w konkursie kowalstwa artystycznego oraz w konkursie o Nagrodę Kowali Polskich. Spotkania rozpocznie sympozjum „Tradycyjne kowalstwo użytkowe i artystyczne jako twórcza inspiracja współczesnego odbiorcy” w ramach którego zostaną przeprowadzone wykłady: „Kotlarstwo zapomniane rzemiosło metalowe” oraz ,,Tradycyjne motywy i techniki kowalskie – możliwość zastosowania w nowoczesnych realizacjach”.

W sobotę 9 lipca odbędzie się konkurs kowalstwa artystycznego, na który kowale w swoich kuźniach przygotowali kutą wagę natomiast drugą pracę konkursową będą wykuwali na miejscu. W tym dniu przewidziano również Pokaz tradycyjnego wykonywania naczyń z miedzi i mosiądzu” oraz prezentację zdobytych umiejętności przez uczestników tegorocznych Warsztatów Kowalskich, które w Wojciechowie trwają od 28 czerwca.

W niedzielę 10 lipca oprócz pokazów kowalstwa mistrzowie będą promować i sprzedawać swoje wyroby. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa wyrobów kowalskich, kiermasz sztuki ludowej oraz występy gwiazd estrady. Swoją ofertę przedstawią również firmy świadczące usługi komplementarne do kowalstwa artystycznego. W niedzielę przewidziane są również pokazy kucia w wykonaniu mistrzów, Konkurs o nagrodę Publiczności, druga część pokazu wykonywania naczyń z miedzi i mosiądzu i wiele innych atrakcji.

(fot. materiały organizatora)

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport