690 680 960

Wycieczki na lotnisko w Lublinie

Zwiedzanie Lotniska? Dlaczego nie? Tomasz Futyma – pilot i przewodnik z 12-letnim stażem w branży turystycznej oraz pasjonat lotnictwa stworzył ofertę, która pozwoli poznać uczniom charakterystykę działania Portu Lotniczego.

Zachęcamy gorąco nauczycieli z Lublina i regionu, aby przedstawili ofertę swoim uczniom i zwiedzili z nami Port Lotniczy. Wizyta na lotnisku może być czymś zupełnie nowym, dostarczyć wielu ciekawych wrażeń oraz nauczyć uczniów korzystania i poruszania się po nim. Wycieczkę na lotnisko zawsze zaczynamy pod budynkiem szkoły, ruszamy na ok. 30 minut przed planowym lądowaniem samolotu. Najczęściej jest to WizzAir z Londynu. W autokarze prezentujemy film o lotnictwie, a przewodnik przez mikrofon podaje najważniejsze informacje o lotnisku – jego historię, statystyki, połączenia, parametry. Staramy się tak dobrać godzinę zwiedzania Portu Lotniczego, aby najpierw zobaczyć lądowanie samolotu, a następnie podjechać do terminala. Tam pokazujemy uczniom strefę witania swoich bliskich, miejsce, gdzie ważymy i nadajemy bagaż oraz w którym kierunku udajemy się do samolotu. Na miejscu jest oczywiście czas na zdjęcia, zadawanie pytań i rozmowa z pracownikiem Portu Lotniczego.

Po wizycie w terminalu wracamy do autokaru i robimy objazd dookoła lotniska. Jedziemy wzdłuż pasa startowego, oglądamy ścieżkę podejścia samolotu, system ILS oraz omawiamy całą infrastrukturę znajdującą się na terenie lotniska. Uczniowie mają możliwość poznania aplikacji, dzięki której możemy oglądać ruch samolotów nad Lublinem i całym Światem oraz posłuchania rozmów pilota z wieżą kontroli lotów. Na życzenie nauczyciela możemy przeprowadzić test z wiedzy o lotnisku.

Mam nadzieję, że takie wycieczki wypromują nasz Port Lotniczy, a dzieci przekonają rodziców by wybrać się np. na zwiedzanie Londynu, czy wakacje na Kretę. Lublin to nie tylko kierunki emigracyjne, ale powoli turystyka i duże, przesiadkowe porty lotnicze – mówi Pan Tomasz.

Cena takiego zwiedzania zależy od ilości osób i odległości jaką musimy pokonać, najczęściej jest to w granicach 20-25 zł od osoby. Z wolnymi terminami można zapoznać się na stronie www.lublinlotnisko.pl lub pod numerem telefonu 502-458-222.

Bardzo gorąco zapraszamy!

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt