690 680 960

Wybuch gazu w kamienicy w centrum Lublina. Mieszkańcy ewakuowani, lokatorzy w szpitalu (zdjęcia)

Dwie osoby zostały ranne w wybuchu gazu, jaki miał miejsce w kamienicy w centrum Lublina. Akcja ratunkowa została zakończona, jednak nie wszyscy mieszkańcy mogą wrócić do swoich lokali.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 20 w jednej z kamienic przy ul. Cyruliczej w Lublinie. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o wybuchu i pożarze na ostatniej kondygnacji budynku. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego, policja, pogotowie energetyczne, straż miejska, pogotowie gazowe oraz zarządzanie kryzysowe.

Jak wstępnie ustalono, wybuchł gaz, który najprawdopodobniej wydostawał się z nieszczelnej instalacji. To spowodowało uszkodzenia ścian i stropu, jak również niewielki pożar. Na pomoc przebywającym w środku osobom ruszyli sąsiedzi. Oni też przygasili płomienie, dzięki czemu ogień nie zdołał się rozprzestrzenić.

– Ogólnie to wybuchu nawet nie było bardzo słychać. Zaniepokoił nas spory hałas, który trudno określić. Kiedy wyszedłem z mieszkania zobaczyłem dym. Od razu ruszyliśmy na pomoc – mówi jeden z mieszkańców.

Dwie osoby, kobieta i mężczyzna, zostały poszkodowane. Przetransportowano je do szpitala. Jak nam przekazano, oboje byli przytomni i ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostałych mieszkańców ewakuowano z budynku.

– To była melina. On aby kursował do sklepu, a potem pili. Mieli odłączony prąd i gaz, to sobie butle przynieśli. Już kiedyś śmierdziało gazem i wzywaliśmy służby. Wtedy zabrali mu te butle, ale jak widać, załatwił sobie nowe – dodaje jedna z sąsiadek.

Ratownicy również nam potwierdzili, że choć w budynku znajduje się instalacja gazowa, ze środka wyniesione zostały dwie butle na gaz propan-butan. Obecnie działania zostały zakończone. Część mieszkańców mogła wrócić do swoich lokali, gorzej z osobami, które mieszkają w pionie, w którym miał miejsce wybuch.

Podstawiony został dla nich autobus, w którym mogą się ogrzać. Na razie nie wiadomo jeszcze, czy będą mogli wrócić do swoich mieszkań. Oceni to nadzór budowlany. Ul. Cyrulicza jest całkowicie zablokowana.


(fot. lublin112)

9 komentarzy

  1. Fajne bambosze

  2. Wniosek jest taki , więcej patologi sprzyjać i ubolewać źe są nieszczęśliwi .

    • Senior tobie papierowa trumna i do ziemi. Bo jak widać mózg zdechł i nie ma co ratować.

      • Uderz w stół , itd. Czytaj z zrozumieniem tekst , a zrozumiesz jak sąsiady się wypowiadają. Z chorymi psychicznie nie dyskutuję.

  3. U nas w Tworkach nic się nie pali zapraszam

  4. Zdjęcia pierwsza klasa. A miał być lepsza jakośc a tu nic nie widać oprócz niebieskiego koloru. kalkulatorem robione czy jak?

  5. Tam była moja przyjaciółka z klasy

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt