12 chórów stworzyło jeden wielki zespół śpiewaczy. Śpiewem apelowali o pokój na Ukrainie (zdjęcia)
19:42 26-03-2022 | Autor: redakcja

W sobotę przed południem na schodach lubelskiego ratusza zgromadziło się ok. 150 osób. To członkowie 12 chórów, którzy postanowili wspólnie odśpiewać utwór Norberta Blachy „Modlitwa o pokój”. W ten sposób postanowili okazać solidarność dla obywateli Ukrainy, których kraj został zaatakowany przez rosyjskiego najeźdźcę, jak też wyrazić swój sprzeciw wobec w żaden sposób nieuzasadnionej agresji na naszych wschodnich sąsiadów.
W wydarzeniu wzięły udział: Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej, Akademicki Chór UMCS, Akademicki Chór Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Akademicki Chór Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Akademicki Chór KUL, Chór Cum Sanctis, Chór Stella Maris, Zespół wokalny Sine Nomine, Chór IX LO Copernicus, Chór Iubilaeum, Chór Cordi Est Łęczna oraz Chór Lutnia Bełżyce.
Pieśń odśpiewana została w języku polskim i ukraińskim.
(fot. UM Lublin)
apel o pokój, wyrażenie sprzeciwu, wyrażenie zaniepokojenia, nieme marsze – kandydują o tytuł najdurniejszego sposobu.
Bardzo ładnie śpiewają. Szczególnie na drugim zdjęciu.
Putin jak usłyszy to od razu odpuści .
Więcej tych „chórów”, niż słuchających, ale czegóż się nie zrobi, żeby zaistnieć, pokazać, że coś się robi…
Ale przecież można też wykupić kampanie w firmie od Marketingu szemranego by ci wpajali Polakom bzdury że niby w naszym kraju nie ma praworządności.
Siedzenie przed komputerem i krytykowanie każdej inicjatywy faktycznie jest dużo pożyteczniejsze niż taki śpiew. Ale jak Zenek na koniec koncertu wspomni o Ukrainie, to zapewne będzie hit medialny i społecznościowy 🙂