690 680 960

Wybuch gazu, podpalenia śmietników, mężczyzna ranny w twarz. Pracowita noc lubelskich strażaków

Podczas sylwestrowej nocy lubelscy strażacy interweniowali 20 razy. Doszło do 7 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń oraz 5 alarmów fałszywych. Dwie osoby zostały ranne po wybuchu gazu, jedna osoba zaś doznała obrażeń twarzy wskutek nieprawidłowego obchodzenia się z fajerwerkami.

Lubelscy strażacy podsumowali minioną, sylwestrową noc. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło przy ul. Drewnianej, gdzie wybuchł gaz. Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej, policja oraz zespoły ratownictwa medycznego. W wyniku wybuchu ranne zostały dwie osoby, które przetransportowano do szpitala.

🔴Zobacz – Wybuch gazu z butli w Lublinie. Dwie osoby poszkodowane

Na ul. Rodkiewicza strażacy z JRG1 zostali zatrzymani przez przechodnia, który przekazał, że jego znajomy potrzebuje pomocy, ponieważ został ranny w twarz wskutek nieprawidłowego stosowania materiałów pirotechnicznych. Strażacy udzielili mężczyźnie pomocy medycznej, a następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.

Oprócz tego strażacy przeprowadzili interwencję w związku z zadymieniem w garażu budynku wielorodzinnego powstałym w wyniku nieprawidłowego korzystania z fajerwerków. Prowadzili również działania w związku z podpaleniami śmietników, toalety przenośnej oraz spalonej potrawy pozostawionej w piekarniku. Trzy razy pomagali innym służbom w otwarciu mieszkań.

W sobotę o godzinie 7 strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego interweniowali przy ul. Blachnickiego, gdzie doszło do uszkodzenia przyłącza gazowego w domu jednorodzinnym. Strażacy wyznaczyli strefę niebezpieczną oraz ewakuowali domowników. Usunięciem awarii zajęli się pracownicy Pogotowia Gazowego. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

🔴Zobacz – Niespokojna sylwestrowa noc. Nie żyje 8 osób, strażacy interweniowali ponad tysiąc razy

(fot. PSP Lublin)

7 komentarzy

  1. Niektórzy popadli w nieszczęście na swoje życzenie, np, ten co mu facjatę zmodernizowało.

  2. za to biorą kase redakcjo wiec niema co o tym pisac

    • Jak cie nie interesuje to nie czytaj.

    • Redakcja nie wspomina o tym jak o jakimś szczególnie bohaterskich wyczynach, nie jest to też artykuł reklamowy, napisano, żebyś o tym wiedział/ła baranie/owieczko (niepotrzebne skreślić).

  3. Jedną noc w karty nie pograli.

  4. W twarz?!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Królewski pod hasłem: Orzech laskowy w kuchni dworskiej
Międzysołecki Festyn Dożynkowy w Żdanowie
„Weekend z historią” – warsztaty historyczno-kulturowe
Wyścig „na byle czym” i wiele więcej, czyli niedziela nad zalewem
Dożynki gminy Tomaszów Lubelski. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Shantel